Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První etapa oprav sjezdů a nájezdů na estakádu ve Frýdku-Místku už je hotová, otevřou se v úterý

Řidiči ve Frýdku-Místku dostanou malý vánoční dárek. Ředitelství silnic a dálnic se totiž povedlo díky dobrému počasí dokončit o něco dřív opravu první etapy sjezdů a nájezdů na estakádu. Ta se otevře už v úterý a do března zůstane bez omezení. Na jaro se pak stavbaři vrátí a pustí se do oprav na druhé straně.

Stavbaři na sjezdových a nájezdových rampách na estakádu odvedli výbornou práci. Velkou zásluhu na tom má i počasí, které jim přálo a díky tomu už mají první etapu téměř hotovou a vše se postupně pomalu připravuje na otevření.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Stanovený harmonogram opravy silničních ramp od začátku počítal s výměnou mostního svršku včetně hydroizolace. V plánu práce byla také sanace opěr, křídel, poškozených povrchů nosné konstrukce a rovněž osazení nových zádržných systémů. Vývoj oprav naznačil, že by se veškeré práce jižní části mohly stihnout do vánočních svátků, což se podařilo uskutečnit."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stavbařům se povedlo původně avizovaný termín do konce března roku 2021 zkrátit na prosinec, to znamená přes zimu si dopravně Frýdek-Místek ulehčí, protože dojde k otevření nájezdů a sjezdů z estakády směrem k soudu, takže buďme rádi, že právě přes tu zimu dojde k takové normalizaci toho provozu ve městě Frýdku-Místku."

Původně se plánovalo, že stavba bude kvůli možnému nepříznivému počasí zazimována a stavbaři se na ni vrátí jakmile to bude možné.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Rekonstrukce nájezdu a sjezdu silnice I/48 ve Frýdku-Místku byla časově rozvržena s drobnou časovou rezervou, protože se předpokládaly možné změny vlivem podzimního a zimního počasí. Nepříznivý scénář se nenaplnil, proto ŘSD ještě letos dokončí opravu jižních ramp a v příštím roce bude pokračovat modernizace protějších čili severních ramp silnice I/48."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Teď si oddechneme právě na 3 měsíce přes zimu, protože to je nejnáročnější část roku, nevíme kdy může nasněžit a ty komplikace v dopravě jsou velké a trochu si oddechne i spodní část TGMky a právě to pravé odbočení na Rubikové křižovatce, které je dneska přetížené tím, že není možné projíždět tudy."

K otevření sjezdu a nájezdu by mělo dojít v úterý 15. prosince. Město už ale neplánuje dělat žádné změny v provozu městské hromadné dopravy, která byla původně kvůli uzavírce navržena. Od ledna budou totiž vydány nové jízdní řády na příští rok, které už počítají i s výlukovými jízdními řády.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "S uzavřením nájezdů a sjezdů z estakády právě od obchodního centra Frýda nebo haly Polárka a už jsme na to nachystáni, že vlastně 1. března dojde k uzavření těch ramp a je tam přichystán výlukový jízdní řád, protože je logické, ty autobusy budou muset jezdit jinudy, protože cesta na Místek, to znamená z Frýdku do Místku nebude možná přes nájezdy a sjezdy z Estakády a bude se muset vše realizovat přes levé odbočení z TGMky přes Rubikovu křižovatku."

Druhou etapu oprav by měla stavební firma zahájit 15. března příštího roku.

Témata: estakáda,  ŘSD
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků