Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Některé kroužky a kurzy pomáhají dětem s přípravou na talentové zkoušky, omezení proto velmi mrzí

Omezení kurzů a kroužků může dostat některé děti do nepříjemné situace. Díky aktivitám ve Středisku volného času Klíč si totiž mohou například zdokonalovat své dovednosti v oblasti výtvarného umění. Kroužky jim tak pomáhají s přípravou na talentové zkoušky, důležitý je pro ně ale i kontakt s kamarády.

Téměř zaplněná třída mladých výtvarnic dává jasně znát, že kroužky bez ohledu na zaměření dětem ve Frýdku-Místku nesmírně chyběly. Jakmile byla možnost se vrátit a zase společně ve středisku volného času odpoledne tvořit, talentované slečny neváhaly a opět vyrazily na lekce.

Anketa: 1.) "Jsem ráda, protože tady mám hodně kamarádů a kreslení mi hodně chybělo." 2.) "Těšila jsem se, hodně, na kamarády hlavně." 3.) "Jsem ráda za to, že se to otevřelo, těšila jsem se tady, ale mrzí mě, že se to zase zavře."

Chvilkové rozvolnění přivítali i lektoři jednotlivých kroužků, kteří se na děti také velmi těšili.

Petra Kopčáková, vedoucí kroužku Paleta, SVČ Klíč F-M: "Je to určitě dobře, nicméně některé slečny se připravují na talentové zkoušky uměleckých škol a ten schodek jim určitě bude chybět, takže jsme rádi, že alespoň na chvilinku se to uvolnilo."

Kroužek Paleta určený zájemcům o výtvarnou tvorbu je věnovaný jednotlivým výtvarným technikám, kresbě, malbě a grafice s důrazem na získání uměleckých kompetencí pro rozvoj estetického vnímání.

Petra Kopčáková, vedoucí kroužku Paleta, SVČ Klíč F-M: "Zaměřujeme se na to, aby každá ta lekce měla svůj cíl, jde o to, aby se naučily děti pracovat s co nejvíce materiály a naučily se co nejvíce výtvarných technik. Zaměřujeme se na perspektivu, na věci, které potřebují k přijímacím zkouškám například. Dneska se slečny učí míchat akrylové barvy a používají je na plátno."

Některé mladé výtvarnice ještě na začátku neměly jasno, co z jejich obrazu vznikne, ale našly se například i takové, které se rozhodly, že to, co si v kroužku namalují, by chtěly dát někomu jako vánoční dárek.

Anketa: 1.) "Já bych chtěla vytvořit nějakou krajinu Mexika nebo Texasu a možná bych to chtěla dát babičce nebo rodině." 2.) "Já si to nechám doma v pokoji, asi to nikomu nedám." 3.) "Co to bude? Až to bude? To nevím, to z toho až po čase vznikne třeba." 4.) "Já maluju pozadí na nějakou zimní krajinu."

Středisko volného času Klíč rozjelo od pondělí 7. prosince za dodržení všech hygienických opatření řadu kroužků, které se téměř okamžitě začaly zaplňovat. V průběhu se muselo pravidelně dezinfikovat, všichni museli nosit roušky a v kroužku mohlo být maximálně 10 dětí plus lektor. Zaplněno bylo téměř všude, přechod do stupně čtyři protiepidemického systému, ale podobně jako u škol, středisko bohužel zase zavřel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOFIR Tech s.r.o. - Logistic park Nošovice
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 200 Kč/měsíc

Detail