Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek mění ve Skalici přes 220 nových svítidel veřejného osvětlení

Ve Skalici probíhá další etapa výměny veřejného osvětlení. Město by tam mělo do Vánoc vyměnit přes 220 svítidel. Původní jsou už totiž na pokraji životnosti. Nová technologie navíc zajistí nižší spotřebu elektřiny.

Moderní svítidla z LED technologií už několik týdnů postupně instalují pracovníci provozu veřejné osvětlení v místní části Skalice.

Radomír Pecka, vedoucí provozu veřejné osvětlení, TS F-M: "Jsou mnohem úspornější než původní svítidla, mají v podstatě večer nebo v noci, když se sníží intenzita dopravy, tak sníží i ten svůj příkon, takže jsou úsporné."

Původní osvětlení je už často na pokraji životnosti. Magistrát Frýdku-Místku ho proto nechává postupně od roku 2016 obnovovat ve městě i v jeho místních částech.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Konkrétně v roce 2016 to bylo prvních nějakých 20 světel na cyklostezkách, které se pak následně obměňovaly i v roce 17 a 18, takže během těch tří let zhruba 180 světel bylo vyměněno. V roce 17 jsme zahájili i výměnu i v místních částech města, to znamená v té první etapě to byla zhruba dvě třetiny ve Skalici, jedna třetina v Chlebovicích, v následujícím roku pak to byly všechny místní části s tím, že v loňském roce byla podstatná část vyměněna v Zelinkovicích, zhruba 110 svítidel."
Radomír Pecka, vedoucí provozu veřejné osvětlení, TS F-M: "Posádka za den vymění 10 až 15 světel, záleží podle složitosti montáže, jak je ten sloup složitý, jestli má přípojky nějaké nebo není."

Letos se dostalo právě na Skalici, výměna zdejšího veřejného osvětlení by se měla stihnout do Vánoc.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsem rád, že v letošním roce vyšly i finance na Skalici a na výměnu veřejného osvětlení. Už to tam potřebovalo, každoročně se snažíme investovat do obnovy veřejného osvětlení a modernizace, protože to modernější veřejné osvětlení nám v podstatě šetří i elektrickou energii."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "V řadě těch uzlech máme dvoustupňovou regulaci, takže my jsme dnes i v té spotřebě na velice nízké úrovni."

Celkem by se v místní části mělo nainstalovat dohromady přes 220 nových svítidel z LED diodové technologie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyDEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail

PM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Tech s.r.o. - Logistic park Nošovice
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč/měsíc

Detail