Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba obchvatu Frýdku-Místku opět změní organizaci dopravy na D56, ta se obousměrně převede na nový most

Řidiče jedoucí po dálnici D56 čeká výrazná změna v organizaci dopravy. Z důvodů výstavby obchvatu Frýdku-Místku dojde totiž k přepojení dálnice na nově vybudovaný most. Po něm se bude jezdit v obou směrech, tím pádem hrozí kvůli zúžení pruhů do jednoho, v každém směru, možné kolony na příjezdu i výjezdu z města.

Výstavba obchvatu Frýdku-Místku opět výrazně pokročila. Nyní se ale dostali stavbaři do fáze, že bude potřeba začít budovat mimoúrovňové křížení a napojení směrem na Olešnou. Chystá se proto přepojení dopravy na příjezdu a vjezdu dálnice D56.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "V místě připojení nové části dálnice na stávající úsek je provedena část dálnice, zároveň dálniční rampa, mimoúrovňová křižovatka Sviadnov a most číslo 205 na dálniční rampě. Předmětný most bude využit pro odklon dopravy mimo stávající D56."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tadyma budou jezdit vozidla do Frýdku-Místku a z Frýdku-Místku směr na Ostravu a tím dojde k uvolnění toho stávajícího připojení na ostravskou dálnici a stavba začne budovat právě velké odbočení směrem na Olešnou."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Toto nové provedení dopravy je nutné pro vytvoření zhruba 400 metrů pravého jízdního pásu nové dálnice 56 a 200 metrů přiléhající dálniční rampy, které jsou navrženy v půdoryse současné dálnice D56. Došlo k přeložení veškerých dotčených sítí a zhruba kilometr dlouhý úsek protihlukových stěn bude chránit před hlukem především obec Sviadnov."

Tímto krokem se ale příjezd i výjezd z Frýdku-Místku zúží kvůli tomuto novému přemostění do jednoho pruhu v každém směru. To může znamenat menší dopravní komplikace.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dneska jsme zvyklí, že tady jsou takzvané dva pruhy směrem z Frýdku-Místku do Ostravy a jeden pruh od Ostravy do Frýdku-Místku. Tím, že ten most samozřejmě není nafukovací, tak tady to bude ve tvaru 1+1, to znamená jeden směr na Ostravu nebo jeden pruh na Ostravu a jeden pruh z Ostravy, takže tady můžeme očekávat i mírné zpomalení dopravy."

Přepojení dopravy na tento most se připravuje na neděli, může se to ale ještě posunout.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to plně v kompetenci Ředitelství silnic a dálnic. My jsme se bavili o tom, že bychom byli rádi, aby zůstalo to napojení ve tvaru 2+1, ale stavbaři tvrdí, že to prostě jinak udělat nešlo. Chystá se ještě jednání s ŘSD, kde se o tom budeme bavit, jak dlouho to právě bude trvat."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: 03 "Přesný termín převedení dopravy je ještě v jednání mezi Ředitelstvím silnic a dálnic, zhotovitelem a dotčenými orgány. Při jednání je uvažováno ještě v horizontu letošního roku a dílčí omezení potrvají do konce roku následujícího."

Řidiči by měli být přesto připravení na možné komplikace.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Přesně tak, ať se řidiči nachystají, že tady v tom místě, navíc tím, že to bude novinka, se budou všichni rozhlížet, budou se dívat kolem sebe, takže tady bude pomalejší provoz."

První etapa obchvatu Frýdku-Místku by měla být hotová už za 13 měsíců. Druhá pak o půl roku později.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy