Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stromový betlém opět oživil Frýdek-Místek. Kultura F-M chystá další akce online

Vánoční atmosféru vykouzlil v Sadech Bedřicha Smetany ve Frýdku-Místku opět po roce unikátní betlém. Je totiž instalovaný v miniaturách do kulatiny staré lípy. Obdivovat ho můžete až do konce roku v altánu mezi starým autobusovým nádražím a řekou Ostravicí. Kultura F-M chystá i další akce.

Už třetím rokem mají lidé přes Vánoce při návštěvě Sadů Bedřicha Smetany možnost ojedinělé podívané. V altánu mohou nahlédnout do miniatur unikátního stromového betlému.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "Jde o velmi netradiční betlém, protože zde nejsou umístěny jenom jesličky v takové té klasické podobě s pannou Marií a s Josefem, ale vlastně jedná se o instalaci do kulatiny staré lípy, takže stromový betlém."

Instalován byl už na začátku prosince a nejlepší atmosféru má večer, kdy se celý rozsvítí a krásně ožije.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "Jedná se o jakési malé pokojíčky a kolemjdoucí mohou spatřit nejenom vlastně zmiňované jesličky, ale také třeba štědrovečerní večeři, prodej kaprů na ulici, anděly a tak dále."

Autorem betlému je frýdecko-místecký výtvarník Oldřich Morys, který při tvorbě myslel i na ty nejmenší, všechny scénky jsou totiž vytvořeny tak, aby byly jednoduše pochopitelné.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "Celý betlém bude ke zhlédnutí do začátku ledna příštího roku, takže všechny srdečně zveme k prohlídce."

Kultura F-M letos rozhodně nemá jednoduché období. Řada akcí byla zrušena, proto se hledaly alternativy jako například online přenosy vystoupení a podobně. Poslední adventní neděli připravili pilotní díl pořadu pro děti Vánoční čtení do ouška, který byl ke zhlédnutí na YouTube a dostalo se i na další projekty.

Rostislav Hekera, ředitel Kultury F-M: "Děláme to ve spolupráci s městskou knihovnou, doufáme, že to nebude pouze pilotní díl, že se nám to rozjede. Máme nějaké témata, nápady, určitě budou dál. Aktuálně tvoříme virtuální výstavu, když už nemůžou tedy oni za námi, tak my musíme za nimi. Bude to tematická výstava ke 120letům vlastně založení Národního domu, kdy se můžou nechat překvapit i nějakou dobovou hudbou a možná uvidí i něco, co na vlastní oči standardně vidět nemůžou. V tomhle stylu bychom chtěli připravit i ples pro Frýdek-Místek."

Podrobnosti o všech plánovaných akcích najdete na webu Kultury F-M.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail