Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravy cest, chodníků i výstavba dětských hřišť. Přes nelehký rok se ve Frýdku-Místku podařila řada projektů

Opravy cest, chodníků, důležitých dopravních tahů, ale i výstavby dětských hřišť. Nejen to mají na svém kontě za rok 2020 technické služby města Frýdek-Místek. I do jejich práce zasáhla pandemie koronaviru, které se museli přizpůsobit. Zhodnocení uplynulého roku si pro nás připravil ředitel technických služeb Jaromír Kohut.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Tak zcela určitě výjimečný byl, protože stejně jako pro všechny občany, tak i pro všechny firmy situace všeobecně známá nám zkomplikovala život hned z kraje roku, kdy prakticky jarní práce, které běžně zahajujeme v průběhu poloviny března, byly zhruba o měsíc zpožděny, včetně náboru pracovních sil, ať už z úřadu práce nebo sezónních pracovníků. Museli jsme přeorganizovávat bloková čištění, která byla už schválená, jejich harmonogram, takže o to méně pak času zbývalo na realizaci těch prací, ať už to bylo sběr listí nebo jarní úklid. Nicméně s nějakým vypětím všech sil samozřejmě i v nějakém menším rozsahu se to myslím podařilo velice dobře."

Oprava třídy T. G. Masaryka

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Na druhé straně, ta řada těch problémů přinesla si myslím i celkem uspokojení v našich řadách, protože obrovskou radost jsme měli z realizace té rekonstrukce třídy T. G. Masaryka, kde jak pod časovým nějakým tlakem, tak i pod tlakem veřejnosti, občanů, jsme dokázali realizovat tu část od Rubikovy křižovatky, až po kruhový objezd."

Nové dětská hřiště a další opravy

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Myslím si, že se velice povedla i realizace dětského hřiště na sídlišti Kolaříkova, kde jsme ty práce realizovat zhruba něco málo přes tři měsíce a ten výsledek je myslím perfektní. V té poslední části jsme rádi za to, že nám přálo i počasí, takže prakticky až do těch vánočních dnů jsme mohli realizovat řadu oprav, ať už místních komunikací, to znamená jak výměnu asfaltového povrhu, tak případně i výměnu třeba obrubníků, výstavbu některých nových chodníkových těles. Realizovali jsme nový chodník na veřejném pohřebišti ve Skalici, takže z tohoto pohledu si myslím, že spokojenost převládá."

Plán do roku 2021

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Já bych chtěl samozřejmě občanům taky slíbit to, že se budeme snažit, jak jménem svým, tak jménem celého představenstva i všech zaměstnanců, že i v příštím roce uděláme všechno proto, aby byli spokojení s těmi našimi službami a aby se tady cítili spokojeni."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy