Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior Taxi ve Frýdku-Místku rozšířil místa, do kterých mohou klienti zajíždět

Služba Senior Taxi se ve Frýdku-Místku nově rozšířila o další místa, do kterých bude zajíždět. Uživatelé si tak budou moci zajet například do lékárny, do klubu seniorů nebo na Aquapark a do dalších míst. Za uplynulý rok má za sebou Senior Taxi na více než 2000 jízd.

Jedna jízda za dvacet korun bývá pro seniory často k nezaplacení. Služba Senior taxi má ve Frýdku-Místku za sebou teprve rok fungování. Uživatelé si jí v průběhu minulého roku nemohli vynachválit.

Anketa: 1.) "Já dneska jedu poprvé a to jsem zvědavá, protože jedu k doktorovi Niklovi." 2.) "Podruhé jedu, je to výborné, protože sem tam občas se mi začne špatně chodit, jo a teď já nevím jak se tam dostanu. Dneska jsou rozkopané cesty všechny."
Robert Strnadel, řidič seniortaxi: "Máme objednávky, které nám chodí na služební telefon a vlastně nakládáme lidi prostě přesně v tu hodinu a minutu, kdy se objednali. Cíle jsou jasné, jako klasicky poliklinika, nemocnice, případně někdo na hřbitov, když potřebuje zavést nějaké květiny nebo tak."

Senioři starší sedmdesáti let mohou jezdit šestkrát do měsíce a za uplynulý rok si průkazku pro jízdu vyřídilo přes 1400 zájemců.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Za toto období bylo přepraveno více než 2000 občanů Frýdku-Místku. Na základě ankety realizované v klubech seniorů bylo zjištěno, že občané města, kteří tuto službu využívají, tak žádají o rozšíření o jiná cílová místa a chtěli by tedy navýšit počet cílových míst ve městě."

Částečné rozšíření například o jízdy do knihoven už proběhlo v minulém roce. Nově město zvážilo další požadavky seniorů a od nového roku mohou tak jezdit senior taxíkem i do míst, kam to loni ještě nešlo.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jedná se například o kontaktní místa energetických závodů, vodáren, plynáren, dále pak do lékáren, centra aktivních seniorů, centra pro zdravotně postižené, sídel klubu seniorů. Rovněž taxi pro seniory bude zajíždět i do Aquaparku na Olešné, který provozuje městská společnost Sportplex."

Průkaz seniora pro jízdu senior taxíkem získají zájemci zdarma na sociálním odboru magistrátu Frýdku-Místku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry