Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ulicích Frýdku-Místku a jeho okolí je více policistů, začalo fungovat nové oddělení hlídkové služby

Policisté budou nepřetržitě dohlížet na bezpečnost v ulicích Frýdku-Místku. Oficiálně totiž začalo fungovat nové oddělení hlídkové služby, kde slouží už přes čtyři desítky policistů. Magistrát vyšel vstříc požadavku policie a po opravě jí dal do užívání budovu na ulici Sokolovská.

V ulicích Frýdku-Místku a jeho blízkého okolí je nově více policistů. Město totiž vyšlo policii vstříc, když chtěla rozšířit své pole působnosti a nabídlo jí k užívání budovu na ulici Sokolovská, ze které je nově oddělení hlídkové služby.

Tomáš Kužel, ředitel moravskoslezské policie: "Je to přesně uzpůsobené na práci policistů z oddělení hlídkové služby. To znamená to zázemí, které je vybudované, tak bylo budované už s tím, že tady budou složit tito policisté. Přidaná hodnota oddělení hlídkové služby není ani tak v celkovém počtu policistů v rámci Frýdecko-Místecka, ale spíš ve změně filosofie služby. Je to policista na ulici, policista dosažitelný pro společnost a policista, který zasáhne 24 hodin denně 7 dní v týdnu 365 dní v roce, takže takto je to koncipované."

Policisté tak nebudou fungovat jako na klasickém oddělení, ale budou určeni pouze pro práci v terénu. Budova jim poslouží jen jako výjezdní stanoviště, kde si budou předávat služby.

Petr Klega, ředitel frýdecko-místecké policie: "Jsou tady od toho, aby velmi rychle, velmi rychle řešili prostě případy ohrožení života, zdraví a majetku osob, to znamená přijet rychle, vyřešit ten zákrok, zpacifikovat pachatele a znovu se vrátit do rajónu. To znamená toto bylo takovým dílčím programem vzniku toho oddělení."

Na této služebně zatím slouží 41 policistů a do budoucna by jich tady mělo být až 54.

Tomáš Kužel, ředitel moravskoslezské policie: "Chtěl bych velmi významně poděkovat magistrátu města Frýdku-Místku, panu primátorovi, který se se svými spolupracovníky zasadili o upgrade této budovy a vlastně to, že tady můžeme tento útvar mít zřízený, děkuji."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "My jsme začali na tomto projektu pracovat někdy v srpnu loňského roku. Bylo to neuvěřitelné, že se nám to povedlo tak narychlo vytvořit, protože jedná se o městský dům, který jsme museli zrekonstruovat."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bylo třeba provést instalaci bezpečnostních dveří, protipožárních dveří, mříží, instalovaly se technologie včetně klimatizace a aby ten výkon služby byl na potřebné úrovni, tak se rekonstruovaly i sociální zařízení, obklady, dlažby, podlahy. Takže doufám, že policisté budou spokojeni a že jim to bude vyhovovat."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Museli jsme přetransformovat tuto budovu, horní dvě patra pro Policii České republiky, stálo nás to nemalé finanční prostředky, ale děláme to pro bezpečnost občanů ve městě Frýdku-Místku, protože jakýkoliv policista, či strážník na území města znamená větší bezpečnost pro všechny a bezpečnost je naše priorita."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným i správě obecního majetku, protože na tu rekonstrukci nebylo mnoho času, ale opravdu tím zvýšeným úsilím a dobrou koordinací se nakonec podařilo stihnout to i v období, které požadovala policie tak, aby ta činnost mohla začít co nejdříve."

Budovu dalo město do užívání policii v rámci veřejného zájmu téměř bezúplatně, policie si bude hradit pouze provozní náklady.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPodané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry