Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku probíhá příprava na vznik velkokapacitního očkovacího centra v Národním domě

Nemocnice i magistrát Frýdku-Místku spolu ladí finální podobu velkokapacitního očkovacího centra. Vzniknout by mělo v Národním domě a naočkovat by mělo denně zhruba 600 až 700 lidí. Na ostré spuštění by mohlo být připraveno už ve druhé polovině března. Vše ale bude stále záležet na dostatku vakcín.

Očkování proti koronaviru se teď řadí mezi hlavní priority. Společně s plánem návratu žáků a studentů závěrečných i dalších ročníků do škol. V souvislosti s očkováním chce Frýdek-Místek usnadnit situaci veřejnosti a zřídit velkokapacitní očkovací centrum na jednom místě.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Očkovací centrum, my jsme měli dvě varianty. Halu Polárku a Národní dům, takže po dohodě s panem primátorem začínáme rozpracovávat detailně tu variantu Národního domu."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Protože jsme to vyhodnotili jak s hygieniky, s nemocnicí, tak i s krajským úřadem, kde se byl podívat i ředitel krajského úřadu do Národního domu, že ta budova, i to umístění i následné napojení na parkovací místa, případně na autobusové spoje, je celkem dobrá."

Nyní už se řeší kompletní vybavení očkovacího centra, přesné rozložení očkovacích stanovišť a způsob odbavování jednotlivých zájemců o očkování.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Už máme připravené nějaké projekty, co vlastně budeme muset pořídit, co máme zajištěno. Začínáme shánět i personál, protože přece jenom bude to očkovací centrum znamenat zaměstnání třiceti až čtyřiceti pracovníků, ať už to budou zdravotníci nebo nezdravotníci, protože ta administrativní činnost u očkování je velmi náročná, takže začínáme na tom pracovat."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Chtěli jsme do toho zapojit takzvané zástěny, které znají občané například od voleb, nicméně ty tomu asi nevyhovují, takže budeme muset hledat jiné řešení. Je tam spousta technických problémů, které musíme zajistit, ale předpoklad je takový, že u nás v kraji by se měla ta městská očkovací centra otevřít na přelomu března a dubna."

Zatím se počítá minimálně se šesti očkovacími týmy, které by mohly za den naočkovat okolo 600 až 700 lidí. Je také možné, že centrum by mohlo fungovat dvanáct hodin denně po celý týden, i o víkendech.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Předpokládám, že v druhé polovině března bude očkovací centrum připraveno a pakliže budou vakcíny, tak budeme moci začít očkovat."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Těch vakcín, které dostáváme, například pro Moravskoslezský kraj, není mnoho. My jich nemáme ani 12 tisíc na týden, takže to je opravdu velmi malá částka. Doufáme nicméně, že se to očkování zrychlí v dalších týdnech. Ten předpoklad je takový, že od března by se mělo otevřít velké očkovací centrum asi s největší pravděpodobností v Ostravě."

První velkokapacitní očkovací centrum v Ostravě na Černé louce už je připraveno. Plánuje se tam naočkovat denně až 1800 lidí. Jeho provoz se má otestovat na členech integrovaného záchranného systému. Stále ale vše stojí na nedostatku vakcín.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy