Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek letos nebude zvyšovat nájmy v městských bytech

Frýdek-Místek letos nebude zvyšovat nájem v městských bytech. Důvodem je aktuální situace kolem pandemie koronaviru, která určitě zasáhla rozpočet nejedné domácnosti. Město našlo alespoň drobný způsob, jak některým obyvatelům trochu přilepšit.

Frýdek-Místek letos výrazně potěší nájemníky, kteří žijí v městských bytech. Rada města totiž rozhodla, že letos nebude uplatňovat inflační doložku u nájmů právě v městských bytech.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: " Což znamená, že to čisté nájemné u městských bytů se nebude pro období zhruba dalšího roku zvyšovat. Můžeme sice tu inflaci uplatnit, jednalo by se o zvýšení 3,2 procenta, ale jak už jsem řekl, rada města k tomu pro další období dalšího roku nepřistoupí."

Důvodem je pandemie koronaviru, která za poslední rok určitě zkomplikovala finanční situaci v nejedné domácnosti. Město tak tímto krokem našlo symbolický způsob, jak některým rodinám, či obyvatelům v této nelehké době alespoň trochu přilepšit.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Reflektovali jsme tu současnou situaci, máme za to, že občané už jsou dost zatěžováni různými opatřeními, takže jsme jim nechtěli nakládat ještě další zvyšování finančních povinnosti v souvislosti s užíváním městských bytů."

Frýdek-Místek se na rozdíl od soukromých poskytovatelů nájemního bydlení všeobecně snaží držet ceny nájmů, pokud možno, na co nejnižších hodnotách.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město se dlouhodobě snaží držet výši nájemného pod obvyklými cenami, to znamená pod tržními cenami, to městské nájemné dosahuje zhruba úrovně 60 až 75 procent tržního nájemného. Pokud by rada tu inflační doložku uplatnila, jednalo by se o zvýšení o zhruba 1,- Kč až 1,50,- Kč na metr, ale podle posledního rozhodnutí rady k tomu nedojde."

Městský bytový fond aktuálně čítá více než 1300 bytů, z toho zhruba 350 bytů je v budovách domovů zvláštního určení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy