Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Penzion pro seniory Frýdek-Místek už čtvrtým rokem opravuje bytová jádra, zbývá posledních 40 bytů

Penzion pro seniory na Lískovecké ulici ve Frýdku-Místku dokončil už předposlední etapu rekonstrukce bytových jader. Ta poslední by se měla realizovat v letošním roce. Byty dostávají nové koupelny, toalety a také kuchyňské linky s elektrickými sporáky. Celkem do oprav město investuje za čtyři roky přes 34 milionů korun.

V Penzionu pro seniory Frýdek-Místek je celkem 158 bytů. 118 z nich už má za sebou kompletní rekonstrukci bytových jader.

Jaroslav Chlebek, ředitel Penzionu pro seniory F-M: "Z těch 118 bytových jednotek je 85 bytových jednotek na bloku A, loni a letos se dokončovala první etapa na bloku B, to znamená 33 bytových jednotek a zbývá nám letos dokončit posledních 40 bytových jednotek, rekonstrukce bytových jader."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V Penzionu pro seniory na ulici Lískovecká byla dokončena třetí etapa bytových jader, a to v celkem 33 bytových jednotkách. Jsem rád, že tato rekonstrukce proběhla, tímto zbývá již jen poslední etapa, která by měla být dokončena v tomto roce."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "My rekonstruujeme bytová jádra v našich penzionech, každým rokem se snažíme minimálně 30 bytových jednotek nových opravit."

Původní konstrukční stav bytových jader, která spadají do výstavby z přelomu osmdesátých a devadesátých let už svým konstrukčním řešením nevyhovoval zdejším obyvatelům, kteří jsou převážně senioři ve vyšším věku.

Jaroslav Chlebek, ředitel Penzionu pro seniory F-M: "Musely se ty jádra kompletně vybourat. Zabudovaly se bezbariérové vstupy, madla, toaleta vyvýšená, místo na pračku. Současně se dělaly i kuchyňské linky, stávající plechové linky se daly pryč, i ty původní sporáky, které už byly velice poruchové. Sami vidíte, že to jsou elektrické sporáky, moderní, i kuchyňské linky, které už i svým estetickým vzhledem splňují náročné podmínky."

V penzionu se loni zpočátku báli, že by mohla rekonstrukci výrazně omezit pandemie koronaviru, kvůli riziku zvýšeného pohybu pracovníků stavební firmy v jednotlivých budovách. Vše se ale zvládlo na výbornou.

Jaroslav Chlebek, ředitel Penzionu pro seniory F-M: "Nakonec jsme stanovili taková hygienická opatření, v souladu se všemi možnými předpisy, ve spolupráci s firmou, s investičním odborem, aby to riziko bylo minimální. Akce se spustila v srpnu loňského roku a první etapa se dokončila v únoru letošního roku."

Byty se rekonstruovaly vždy nad sebou, kvůli stoupačkám a tři týdny tak byly neobyvatelné. Senioři proto museli k příbuzným nebo jim penzion zajistil náhradní ubytování.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Obyvatelé těchto bytů si velmi chválí proběhlou rekonstrukci, kdy se jim zvýšil komfort v bydlení. Pro město Frýdek-Místek je důležité zlepšování kvality v zařízeních sociálních služeb."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Snažíme se našim seniorům neustále zlepšovat životní podmínky. Stejně tak se snažíme investovat i do ostatních městských bytů."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Můžu vzpomenout poslední investiční akce, jedna z nich je například klimatizace v hospici, v domově pro seniory se realizoval protipožární systém, aktuálně také probíhá instalace zařízení Sestra-Pacient a ještě v letošním roce budou vybudovány nové společenské prostory. Nezapomínáme ani na naše nejmenší, kdy v zařízení Jesle byla dokončena modernizace posledního pavilonu, kde byla provedena nová elektroinstalace, nové osvětlení a lepší zabezpečení."

Kompletní rekonstrukce bytových jader v penzionu pro seniory vyjde město v průběhu čtyř let na zhruba více než 34 milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySTEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail