Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé ve Frýdku-Místku prošli před zasedáním antigenním testováním

Zasedání zastupitelstva ve Frýdku-Místku probíhalo za mimořádných opatření. Zastupitelé před zasedáním podstoupili antigenní test na koronavirus, aby se maximálně vyloučilo riziko přenosu nemoci. V zasedacím sále zastupitelstva totiž sedí všichni poměrně blízko sebe.

Školící místnost přímo v budově magistrátu ve Frýdku-Místku byla už před několika týdny určena pro pravidelné testování zaměstnanců. Jednou týdně se tady testují úředníci antigenními testy. Kvůli zasedání zastupitelstva bylo rozhodnuto také o mimořádném opatření v podobě testování samotných zastupitelů. Postupně tak už od rána přicházeli na test a zhruba do patnácti minut se dozvěděli výsledek.

Richard Žabka, zastupitel: "Byl to můj první test vůbec, ještě jsem nebyl testovaný. Nebylo to zas tak nepříjemné, musím říct, že je důležité, aby to testování nějakým způsobem probíhalo, abychom věděli, jestli mezi sebou jsme pozitivní nebo ne."
Petr Kozák; zastupitel, lékař: "Já si myslím, že je to velice důležitá věc v šíření koronaviru, protože v poslední době dochází k tomu, že spousta lidí je asymptomatických, to znamená, že nemá žádné příznaky, a přitom velice roznáší tuto chorobu. Tudíž z tohoto důvodu provádění antigenních testů je velmi důležité."

Zastupitele testoval stejný tým z Nemocnice ve Frýdku-Místku, který má na starosti i testování zaměstnanců. Po několika výrazných záchytech během prvních testovacích dní už tolik nakažených naštěstí neevidují.

Eva Pindurová, vrchní sestra chirurgického oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Děláme testování pořád Ag testem. Třeba minulý týden v úterý bylo 169 lidí otestováno, jeden záchyt. Ve čtvrtek bylo 128 lidí otestováno, byl jeden záchyt. Dneska děláme od půl sedmé a máme 70 lidí otestováno, zatím bez záchytu. Myslím si, že je to jako výborná bilance a i dobrý výsledek pro ty lidi, kteří to slyší a mohou opravdu věřit tomu, že to má smysl."

Co se týče právě zastupitelů, tak všichni testovaní byli negativní. Zasedání tak mohlo normálně v 8. hodin začít. Pouze dva ze zastupitelů byli v domácí karanténě, ale těm bylo umožněno se do jednání připojit a následně hlasovat elektronickou formou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy