Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Problémy je třeba řešit a ne na ně jen nadávat v hospodě, říká nový náměstek ve Frýdku-Místku

Problémy s parkováním ve městě i na sídlištích nebo například motivační systém pro odpadové hospodářství. Takové plány má nový náměstek Leonard Varga. Do komunální politiky vstoupil proto, že nechtěl na problémy jen nadávat v hospodě, ale aktivně je ve městě řešit.

Sestavu nových náměstků na Magistrátu ve Frýdku-Místku uzavírá člen České pirátské strany Leonard Varga. V minulosti zkoušel studium politologie na univerzitě v Olomouci, ale pak odešel do Prahy, kde se zaměřil na práci v logistice. Dál ale bedlivě sledoval dění ve svém rodném městě, kam se po pěti letech vrátil.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Řekl jsem si, že musím společensky angažovat, že nestačí jenom na problémy nadávat v hospodě, ale že je třeba je řešit aktivně. A tehdy nás inspirovala práce pirátské strany na pražském magistrátu a rozhodli jsme se, že bychom něco podobného chtěli udělat i ve Frýdku-Místku."

Proto se také zaměřil na kombinované studium veřejné ekonomiky a správy a v roli nového náměstka dostal do gesce životní prostředí, dopravu a prevenci kriminality.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My si uvědomujeme, že do voleb zbývá jenom jeden a půl roku a že toho nejsme schopni udělat hodně, ale ty drobné věci, které občané vidí, udělat musíme. Jako například posunutí zastávky, inventura starých dopravních značek, řešení nebo minimálně nastartování diskuze o tom, jak by mělo vypadat spravedlivé parkování, ať už na sídlištích nebo v centrech Frýdku nebo Místku."

V oblasti životního prostředí si dal například za cíl vytvořit motivační evidenční systém pro odpadové hospodářství, kterým může město evidovat a snižovat množství odpadu.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jednoduše a ve zkratce jde o to, aby občan, který třídí a který toho odpadu produkuje méně, platil i za ten odpad méně. Dalším důležitým bodem z oblasti životního prostředí pro nás je soužití s domácími mazlíčky, my jsme se domluvili, že příští rok snížíme poplatky za psy a že vybudujeme psí hřiště ve Frýdku-Místku."

Od nové koalice si náměstek slibuje, že si všichni budou moci sednout bez problémů k jednomu stolu a rozumně se domluvit na všem důležitém, co chtějí vzájemně prosadit.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pravdou je, že jsme si všichni členové nové koalice sedli lidsky a bez toho by to nešlo. Pro nás je to příležitost začít prosazovat konkrétní věci z našeho programu. Otočit tím kormidlem vedení a směřování města. My chceme být inspirativní město pro ostatní obce v regionu, ne se jenom vézt v nějakém závěsu."

Leonard Varga je zároveň zakladatelem frýdecko-místecké buňky Pirátů a v současnosti také jejím předsedou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOFIR Tech s.r.o. - Logistic park Nošovice
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail