Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Magistrát ve Frýdku-Místku je opět plně v provozu, nemocnost úředníků už je díky testování minimální

Nemocnost mezi úředníky ve Frýdku-Místku už je minimální. Po Velikonocích tak mohl být tamní magistrát plně zpřístupněn veřejnosti. Stále se ale doporučuje, aby lidé návštěvu pečlivě zvážili a pokud možno, raději se dopředu elektronicky nebo telefonicky objednali.

Magistrát ve Frýdku-Místku byl jeden z prvních, který začal své zaměstnance testovat na přítomnost koronaviru. Do testování se pustil už před více než pěti týdny, v době, kdy to ještě nebylo nařízeno mimořádným opatřením, které později vydala vláda. Testování zpočátku objevilo větší počet nakažených, což mělo za následek uzavření některých odborů i agend pro veřejnost.

Tomáš Václavík, vedoucí odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality: "Všichni zaměstnanci dostali možnost ve dvou termínech v týdnu se nechat otestovat antigenními testy, provádí nám to zdravotnické zařízení, konkrétně frýdecká nemocnice. V těch prvních týdnech jsme měli záchyt kolem osmi až deseti pozitivních osob, které byly na ten potvrzující PCR test posílány do nemocnice. Případně, když měly příznaky, tak byly odesílány domů do izolace."

Testování na budovách magistrátu probíhá každé úterý a čtvrtek. Velmi výrazně napomohlo ke snížení rizika dalšího přenosu viru.

Tomáš Václavík, vedoucí odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality: "Poslední dva týdny už jsme téměř bez záchytu, takže jsem přesvědčen, že o tom, že to má velký smysl. Otestujeme kolem 300 až 400 osob týdně, podle zájmu a myslím si, že to testování, tak jak se provádí obecně ve firmách, ve společnosti a tak dál, tak napomohlo k tomu, že ty záchyty jsou pořád menší a menší."

Od úterý 6. dubna se tak provoz magistrátu opět vrátil do běžného režimu. Vyřizování úředních i neúředních záležitostí, ale také například dokladů a agend spojených s přepisy a registrací vozidel jsou opět široké veřejnosti plně k dispozici.

Jana Matějíková, mluvčí Frýdku-Místku: "Nemocnost koronavirem mezi úředníky už je minimální, takže je možné úřad znovu plně otevřít veřejnosti. Nicméně vyzýváme občany, aby zvážili, zda je nutné úřad osobně navštívit. Stále je možné většinu záležitostí vyřídit telefonicky nebo elektronicky. Při návštěvě úřadu pak stále platí, že je nutné krýt si ústa a nos respirátorem, při vstupu do budovy se dezinfikovat ruce a dodržovat rozestupy."

Pracoviště magistrátu na ulici Politických obětí v Místku budou z důvodů stále platných přísných protiepidemických opatření přístupná pouze ze zadního vchodu od parkoviště, aby bylo možné počet osob v budově regulovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy