Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hospic Frýdek-Místek hledá lékaře, který by pomohl s péčí o tamní klienty

Hospic hledá lékaře, který by vypomohl s péčí o tamní klienty. Současný lékař se totiž rozhodl po mnoha letech dokonce i přesluhující praxe odejít do zasloužené penze. Péče o klienty hospice je mimořádným posláním, jehož kvalitu chtějí v zařízení díky všem službám, včetně lékaře, zachovat.

Hospic Frýdek-Místek zajišťuje podobně jako ostatní, péči o klienty v terminální fázi jejich onemocnění. Poskytuje paliativní péči a provozuje pobytové odlehčovací služby i sociálně zdravotní služby. Aktuální období pandemie koronaviru tady tak pro všechny není jednoduché, ale zvládají ho velmi dobře.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Zatím zvládáme, samozřejmě s různými omezeními. Bohužel i u nás se v minulém roce objevila nákaza, kterou jsme naštěstí docela rychle překonali. Paradoxně hospicovým pacientům nijak neublížila, i ti je překonali bez větších problémů."

Výhodou pro zdejší klienty je, že nejsou ošizeni o návštěvy. Platí ale dodržování nošení respirátorů, používání dezinfekce a samozřejmě rozestupů.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Návštěvy jsou omezené v počtu, preferujeme počet jednoho návštěvníka k jednomu pacientovi, ideálně jednu návštěvu za den. Poskytujeme více služeb, jednak zdravotní a sociální. U těch sociálních samozřejmě požadujeme po návštěvách buďto testy nebo potvrzení o tom, že prodělali covid nebo že jsou očkovaní. U návštěv pacientů hospicové služby požadujeme respirátor a samozřejmě používání dezinfekce."

Ubytovaní klienti naštěstí situaci chápou, i když se tak jako všude, nemohou dočkat rozvolnění.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Obecně jsou seznámeni se situací a musí se s ní vyrovnat. Samozřejmě, že by byli radši stejně jako my, kdyby stav byl normální a návštěvy tady mohly chodit v počtu a četnosti tak, jak by chtěly."

Hospic se aktuálně dostal do situace, že hledá nového lékaře, který by mohl pomoct s péčí o zdejší klienty.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Hledáme nového lékaře, protože naši lékaři tady pracují jenom na částečný úvazek. Mají ještě závazky u jiných zaměstnavatelů nebo už jsou v důchodovém věku a stále si chtějí udržet kontakt s pacientem a obecně lidmi, takže nám pomáhají."

Současný lékař se rozhodl po dlouhodobé praxi, kdy dokonce i přesluhuje, odejít už do zasloužené penze.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Právě proto hledáme dalšího lékaře. Budeme rádi, když se nám nějaký ozve. Další podrobnosti jsou na našich webových stránkách. Stejně tak jestli ještě mohu dodat, tak hledáme vedoucí sociálního úseku, sociální pracovnici. I o této pozici jsou informace na našich webových stránkách."

Ideální odbornost lékaře v hospici je samozřejmě paliativa nebo algeziologie, případně obecně interna, ARO a další. Důležitá bude komunikativnost a milý přístup ke zdejším pacientům, kteří ho nesmírně potřebují.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy