Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O bývalý hotel Centrum ve Frýdku-Místku zatím projevili zájem tři soukromníci

O bývalý hotel Centrum ve Frýdku-Místku projevilo zájem několik soukromníků. Nabídky, zda hotel prodat nebo směnit teď musí posoudit nově utvořená pracovní komise. Ta později připraví podklady pro zastupitelstvo, ve kterých by mělo být doporučení nejvýhodnějšího řešení pro město.

Co bude dál s bývalým hotelem Centrum ve Frýdku-Místku? Otázka, která už dlouhá léta rezonuje napříč celým městem. Ještě před posledním jednáním zastupitelstva se objevil soukromník, který projevil o hotel zájem a později přibyli další zájemci. Proto vznikla speciální pracovní komise, která bude nabídky posuzovat.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta pracovní skupina k řešení záležitostí bývalého Hotelu Centrum je poskládaná na principu účasti zástupců téměř všech politických stran a klubů v zastupitelstvu. Zatím jsme měli jedno jednání, já jsem všem členům rozdal nabídku, která nám byla doručena."

Ta nabízí městu směnu za nemovitosti v současné hodnotě bývalého hotelu.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsou i další zájemci, nicméně ti pouze konstatovali zájem v obecné rovině a nepředložili nám žádné konkrétní nabídky. Proto jsem je vyzval, aby pokud skutečně zájem mají, aby nám zaslali zcela konkrétní nabídky. Abychom mohli jednotlivé nabídky porovnávat a abychom se jimi mohli podrobně zabývat."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to dobře, že se ta činnost děje, protože Hotel Centrum není jednoduchá záležitost. Je to poměrně komplikované v tom, jak zajistit potom, aby případný nabyvatel tohoto objektu tam nedělal činnosti, které by byly v rozporu s našimi zájmy anebo by byly v rozporu třeba s územním plánem a tak dále."
Karel Deutscher, zastupitel Frýdku-Místku: "V pracovní skupině jsme zatím dostali předloženou jednu nabídku. Bylo avizováno, že by měly být ještě další dvě nabídky. Samozřejmě, jak pracovní skupina začíná pracovat, tak lze očekávat, že se může ozvat ještě někdo další, kdo by měl zájem o hotel Centrum a jsme sami zvědaví, jak ty nabídky budou vypadat."

V jedné z dalších dvou neoficiálních nabídek se zatím zájemce pouze vyjádřil, že by chtěl hotel koupit, opravit a provozovat.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme rádi, že se tak děje, protože vše směřuje k tomu, že hotel si najde svého nového vlastníka a nebude muset být demolován."
Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku: "My, jak už jsme dříve říkali, tak jsme principiálně proti demolici hotelu Centrum. Rádi bychom našli řešení, které by vedlo k jeho zachování. Pochopitelně jsme si vědomi toho, že celý projekt bude velmi finančně náročný. Ideální je skutečně najít investora, který by se do projektu vložil, pokud to bude mít pochopitelně smysl."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nejdůležitější je připravit materiál a podklady pro jednání zastupitelstva, protože o tom, co se bude dít, nerozhodne přímo ta pracovní skupina, ale právě zastupitelstvo. Nicméně samozřejmě jde o to, aby zastupitelé měli i předem nějaké informace, protože je to složitá záležitost. Proto vyslali do té pracovní skupiny své zástupce, aby je mohli průběžně informovat o postupu vyřizování těch nabídek a o tom, jak s nimi ta pracovní skupina pracuje."

Finální rozhodnutí zastupitelstva o dalším osudu hotelu Centrum by pak mohlo padnout v září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKrajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Bernatský - MyDva Kafé
Střítež
od 140 Kč/hod.

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště Železniční stanice
Frýdek-Místek
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry