Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V neděli startují zápisy do mateřských školek. Ve Frýdku-Místku budou mít rodiče na přihlášení dětí dva týdny

Od neděle 2. května startují zápisy dětí do mateřských školek. A stejně jako loni budou bez dětí i rodičů. Ti mohou přihlašovat své děti buď elektronicky nebo papírovou formou. Někde bude možné předat formulář i osobně.

Ve Frýdku-Místku letos v rámci zápisů do mateřských školek zvolili podobný scénář, jako byl v loňském roce. Zápisy budou probíhat po celou dobu zákonného termínu.

Martin Kocur, ředitel MŠ Beruška Frýdek-Místek: "Po dohodě se zřizovatelem máme zápisy po maximálně možnou dobu. Od 2. do 16. května mohou rodiče vhodit přihlášku do schránky, případně nám ji podat z ruky do ruky, když se s námi domluví. Případně přes datovou schránku nebo mailem se zaručeným elektronickým podpisem. Tyto čtyři možnosti mají."
Eva Huserová, učitelka MŠ Beruška Frýdek-Místek: "Věřím tomu, že snad to bude v pohodě, protože rodiče už snad si na to zvykli a už všichni tušíme, co nás čeká."

V Mateřské školce Beruška je všeobecně každý rok o zápis velký zájem.

Martin Kocur, ředitel MŠ Beruška Frýdek-Místek: "Velmi, velmi vysoký a za to jsme moc rádi, ale kdybychom se na to měli podívat z pohledu všech školek v rámci Frýdku-Místku, tak si myslím, že rodič si to místo vždycky najde. Ať už je to u nás nebo kdekoliv jinde. Samozřejmě věk je trochu limitující, protože čím mladší dítě, tím menší pravděpodobnost, že se podaří zařadit dítě do mateřské školy, ale vesměs si myslím, že děti od tří let a výše by neměly mít problém s umístěním ve školkách ve Frýdku-Místku."

Předškolní vzdělávání se organizuje pro děti o dvou do šesti let, ale dítě mladší tří let nemá na přijetí do školky právní nárok, rodiče ale mohou využít například Jeslí. Děti, které do 31. srpna dosáhnou věku pěti let, tak už mají povinnost od 1. září do školky nastoupit.

Martin Kocur, ředitel MŠ Beruška Frýdek-Místek: "My letos nabíráme nějakých 60 až 65 dětí v rámci Mateřské školy Beruška, ještě máme k dořešení nějaké odklady, protože je to trošku zamotanější, tím, že covid a poradny a základní školy fungují trošku v jiném režimu. Tak ještě tam máme nějaké otazníky, ale plus mínus nějaký takový počet dětí bychom letos měli přijímat, což je v našich očích dost vysoký."

Aktuálně školky fungují v režimu pouze pro předškolní děti a pro děti rodičů, kteří pracují v integrovaném záchranném systému.

Anketa: 1.) "Já ráda tvořím a nechce se mi ze školky, protože ji mám moc ráda. 2.) "Líbí se mi ve školce strašně moc a vyrábíme tu, máme tu kroužek." 3.) "Líbí se mi tady."
Eva Huserová, učitelka MŠ Beruška Frýdek-Místek: "Je to úplně jiný druh práce, ale musím říct, že jak dětem, tak i nám chybí ty ostatní, protože teprve, když jsme všichni, tak to má ten komplexní celek, ale musím říct, že díky tomu sníženému počtu dětí mají mnohem víc příležitostí, aby si každý našel to svoje. Mají více pozornosti, víc prostoru pro sebe, takže má to něco do sebe. I po té stránce snížení počtu."
Martin Kocur, ředitel MŠ Beruška Frýdek-Místek: "Maximálně je to do patnácti dětí v rámci každé třídy. U nás je to tak, že se blížíme k této hranici. Plná kapacita je buď 24 nebo 28 podle toho jaká je to třída."

Děti mohou být do školky přijaty například i v průběhu roku, pokud má školka volné místo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy