Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obnova techniky i finance, Frýdek-Místek podpoří dobrovolné i profesionální hasiče

Profesionální vybavení a zkušenosti jsou pro dobrovolné hasiče nezbytné k zajištění správnému fungování jednotky. Frýdek-Místek proto hledá cesty, jak zajistit prostředky pro další rozvoj dobrovolných hasičů. Pomoci mohou například dotace, ale také rady zkušených profesionálů.

Frýdek-Místek a jeho městské části mají dohromady šest jednotek dobrovolných hasičů. Tak jako všude jsou tyto jednotky nepostradatelné, protože zvládnou řadu činností a u velkých událostí jako jsou například požáry asistují profesionálním hasičům.

Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "Dobrovolní hasiči jsou nedílnou součástí zajištění požární ochrany v celé České republice."

Každá dobrovolná jednotka bývá speciálně předurčená na konkrétní úkoly. K tomu je potřeba, aby měla správné vybavení. A protože dobrovolní hasiči spadají pod město, tak Frýdek-Místek požádal o spolupráci profesionální hasiče, aby získal rady a doporučení, jak správně dobrovolné jednotky vybavit.

Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "S panem náměstkem jsme probírali úroveň zajištění požární ochrany na území města Frýdku-Místku. Probrali jsme situaci, která se týká požárních zbrojnic a úrovně jejich vybavení. Jak technickými prostředky, tak vybavení zasahujících jednotek."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Obnovení požární techniky je finančně velmi náročné, já jsem teď dostal upřesnění požadavku od dobrovolných hasičů k obnovení vozového parku. Je to v milionech korun a počítáme s tím příští rok. Samozřejmě chceme využít ještě další možnosti."
Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "Základní vybavení nezbytné pro jednotku požární ochrany je definováno vyhláškou. Podle toho se na každou kategorii jednotky požární ochrany vztahují minimální požadavky, ať už se to týká techniky nebo počtu lidí v jednotce."

Profesionální hasiči pravidelně obnovují techniku a řada z ní například může po dohodě s městy ještě dobře sloužit u dobrovolných jednotek. Řeší se ale také například různá školení a předávání zkušeností.

Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "Tu pomoc nabízíme, od toho tady jsme. Naše práce je koordinovat tu požární ochranu na svěřeném území. A naše pomoc spočívá především v konzultacích, ve vyhodnocení aktuálního stavu a pomoci těm správním celkům k tomu, aby ta připravenost dobrovolných hasičů byla na adekvátní úrovni."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Všechno jsme s panem ředitelem probírali včetně dotačních programů. V nejbližších dnech chceme zahájit přípravy na projektovou dokumentaci pro víceúčelové hřiště pro hasiče. Jeho stavba by měla být zahájena v příštím roce. Tady se také budeme snažit získat dotaci."

Frýdek-Místek chce také kromě dobrovolných jednotek pravidelně podporovat i zdejší profesionální hasiče.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jednali jsme o obnovení finanční spolupráce. Konkrétně jsme probrali možnost dotace pro hasičský záchranný sbor ještě v tomto roce. Tato dotace by měla být, pokud všechno půjde dobře, schválena na nejbližším zastupitelstvu města a měla by být použita pro zvýšení úrovně zabezpečení objektů hasičského záchranného sboru."

Spolupráce s profesionálními a dobrovolnými hasiči je pro město nesmírně důležitá, protože povede ke zlepšení požární ochrany, což je vždy a všude maximální priorita.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy