Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové mosty nad obchvatem Frýdku-Místku zajistí bezpečnější spojení s Olešnou

Frýdek-Místek dokončil dva nové mosty na obchvatu města. Ty zajistí především cyklistům a chodcům bezpečné spojení s rekreační oblastí Olešná. Výstavba stála 73 milionů korun a více než tři čtvrtiny pokryla státní dotace.

Slavnostní otevření jednoho ze dvou nových mostů je pro Frýdek-Místek opravdu významná událost. Oba totiž stojí nad nově budovaným obchvatem města a díky nim se tak výrazně zkrátí cesty do rekreační oblasti Olešná.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Tyto mosty jsou velmi důležité hlavně z důvodů bezpečnosti, protože umožní pěším, cyklistům i autům vyhnout se té tranzitní dopravě, těm čtyřem proudům a spojí organicky město s tou rekreační oblastí."

Původně byly součástí plánů ŘSD na stavbu obchvatu. V roce 2010 byly ale kvůli úsporným opatřením vyřazeny.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Město v roce 2017 stálo před rozhodnutím, jestli ty mosty postaví samo. Naštěstí to rozhodnutí bylo správné a město se rozhodlo ty mosty postavit, nakonec se podařilo na ně sehnat i dotace."
Jiří Kajzar, náměstek primátora: "My jsme to vyhodnotili, že to je strategicky velmi důležité pro město, aby byly a spojily rekreační část s městem. Nakonec se to podařilo, příprava, pak následná realizace a dneska můžeme vidět výsledek."
Petr Lyko, zástupce zhotovitele: "Je to běžný most, který běžně děláme. V podstatě je tady jenom to prostorové zakřivení, to znamená, jak směrové, tak výškové. Je větší náročnost na bednění té konstrukce, ale samozřejmě díky zkušenostem našeho týmu, už tyto věci děláme běžně."

První z mostů stojí za sjezdem z dálnice D48 na Zelinkovice a Olešnou a ponese název Nad Přehradou.

Petr Mikulenka, vedoucí investičního odboru F-M: "Stavba byla složitá v tom, že je to stavba ve stavbě. Museli jsme se domlouvat s nadřazenou stavbou ohledně zahájení staveb, ohledně zavodňování stavby, takže bylo trošku komplikované dořešit vlastně zahájení samotné stavby. Já jsem rád, že to slavnostní otevřená máme v uvozovkách za sebou, protože použili jsme do stavby asi 1500 tun betonu, 150 tun železa a jsem rád, že už je to zabudováno a může se po mostě jezdit a užívat ho."

Druhý z mostů spojil ulici Palkovickou s přehradou Olešná a dostal jméno K Olešné. Zatím slouží v režimu „průjezd stavbou“.

Jiří Kajzar, náměstek primátora: "Celkové náklady byly 73 milionů korun s tím, že se podařilo městu získat dotaci 55 milionů korun. Takže ten výsledek je velmi slušný. Jsem velmi rád a je to skvělá zpráva pro občany města."

Město na most převede také většinu linek MHD, autobusy se tak vyhnou průjezdu přes vytíženou silnici I/48.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy