Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příborskou ulici ve Frýdku-Místku čeká dvouměsíční uzavírka

Příborskou ulici na příjezdu do Frýdku-Místku čeká opět uzavírka. A tentokrát na dlouhé dva měsíce. Pro řidiče bude připravena krátká objízdná trasa, kvůli které byl vybudován i nový úsek silnice s kruhovým objezdem na ulici 17. listopadu.

Řidiči projíždějící Frýdkem-Místek se budou muset opět připravit na menší dopravní komplikace. Hlavní dopravní tepnu ze směru od Příbora, Příborskou ulici, čeká uzavírka a následné přesměrování na krátkou a nově vybudovanou objízdnou trasu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Pokračování stavby první etapy obchvatu Frýdku-Místku vyžaduje úplnou uzavírku silnice I/48 v místě příjezdu od Olomouce nebo Příbora. Hustě využívaná ulice Příborská bude neprůjezdná od neděle 16. května. Obousměrná uzávěra začne předpokládáme v odpoledních hodinách a potrvá zhruba dva měsíce."

Řidiči přijíždějící z ulice Příborská budou přes nový most svedeni na ulici 17. listopadu a poté až sem na nově vybudovaný kruhový objezd a následně vráceni zpátky na ulici Příborskou.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Obyvatele Kvapilovy ulice se nemusejí bát, že doprava povede přes jejich ulici. Tam bude svedena pouze na dva víkendy během června kvůli stavbě bednění. Nicméně jinak se bude vracet doprava na Příborskou právě z tohoto kruhového objezdu."

Stejně tak to bude vypadat i v opačném směru od centra Frýdku-Místku. Objízdná trasa i s novým kruhovým objezdem byla vybudována právě proto, aby co nejvíce ulehčila řidičům, ale také obyvatelům města, od velké dopravní zátěže.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Městský most u přehrady Olešná a u mimoúrovňové křižovatky s budoucí dálnicí D48 začne sloužit svému účelu právě od příštího týdne v rámci vytyčení objízdné trasy vedoucí dále k postavenému kruhovému objezdu silnice II/473."

Zpočátku se počítá pravděpodobně s výraznějším zpomalením dopravy a také se vznikem možných kolon.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Objízdná trasa to není jednoduchá a já bych chtěl opět poprosit řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti, při průjezdu touto objížďkou."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V rámci běžného výkonu služby budou policisté dohlížet na bezpečnost a plynulost v silničním provozu, aby nedocházelo k dopravním kolizím."

Obě etapy obchvatu Frýdku-Místku mají dohromady 8,5 kilometru a dokončeny by měly být v příštím roce. První v lednu a druhá v létě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCENTR GROUP, a.s. - pracoviště Hyundai Nošovice
Nošovice
od 18 400 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail