Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Faunapark ve Frýdku-Místku se chystá na opravu stodoly

Více než 112 let stará stodola ve Faunaparku potřebuje nutně opravit střechu. Spolek proto shání peníze, kde se dá. Pomohou sponzoři, ale možná i veřejnost ve sbírce. Faunapark se totiž přihlásil do sbírky Daruj FM. Zda tam bude zařazen, rozhodnou v červnu zastupitelé.

Faunapark ve Frýdku-Místku je oblíbeným místem návštěv dětí, rodičů i základních škol. Pořádá se tady totiž řada naučných programů o zvířatech i přírodě.

Anketa Děti: 1.) "Líbili se mi ti králíčci." 2.) "Mě se líbil ten pejsek, co tady potulně běhá." 3.) "Králíčci, pejsek a líbilo se mi, jak jsme hráli na nástroje tam v divadle." 4. ) "Mě se tady líbilo pejsánky, tady dva psi, králíčci, další zvířata a jak tady natáčíte."
Martina Jalůvková, učitelka ZŠ J. Šlosara ve Sviadnově: "Dnes máme projektový den, takže jsme se zde dostavili, vlastně šli jsme pěšky ze základní školy a jsme absolvovali přednášku ve zdejším divadélku."

Faunapark je neziskový spolek nadšenců, kteří usilovně vlastními silami a dobrovolnickou činností neustále pracují na rozvoji parku. Aktuálně se připravuje oprava střechy stodoly.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Je to více než 112 let starý objekt, který kdysi sloužil pro hospodářské zázemí Landsbergerů."

Střecha je v havarijním stavu a zatéká do ní. Dále potřebuje stodola zednické opravy štítů a omítek, hromosvod, odvodnění nebo výměnu nevzhledné Ytonogové vestavby za vrata.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "My jsme ji prakticky před šesti lety vyklidili, kde byl nános nepořádku zhruba do výše dvou metrů a odvezli jsme dva velké kontejnery a postupně jsme ji přebudovali na takový kulturní stánek. Je to vlastně jediný objekt, kde se lidé mohou schovat, když prší."

S plánem opravy se proto Faunapark přihlásil do řady grantových programů a požádal i o zařazení do programu Daruj FM.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rada města doporučila zastupitelstvu ke schválení další projekt do Daruj FM. Jedná se o opravu stodoly ve Faunaparku."
Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Jsme vděčni Magistrátu města Frýdek-Místek za to, že nás plánují zahrnout do programu Daruj FM. Těším se, že se do toho programu zapojí spousta lidí, podobně jako nás podporují při všech dalších akcích. Například při natírání plotu. Prakticky jsme dostali grant od společnosti Plzeňské pivovary v grantu Radegast lidem ve výši zhruba 380 tisíc. Rozpočet je 490 na nezbytně nutné opravy."

O zařazení do programu Daruj FM musí na svém dalším jednání rozhodnout zastupitelé. Celková částka na opravu a nové vybavení Stodoly se může vyšplhat až na 800 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy