Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní kluby ve Frýdku-Místku mohou připravit letní pohybové akce pro děti

Vraťme dětem pohyb – to je název iniciativy, se kterou oslovil Frýdek-Místek velké sportovní kluby ve městě. Ty by mohly přes léto připravit sportovní aktivity pro děti ze základních škol. Důvodem je, že děti v době mimořádných opatření nemohly hromadně sportovat.

U hřiště 8. Základní školy ve Frýdku-Místku se sešli zástupci velkých sportovních klubů s vedením města. To by totiž ve spolupráci s kluby rádo připravilo letní pohybové aktivity pro děti.

Pavel Palát, trenér přípravky a 3. třídy HC Frýdek-Místek: "My jsme to přivítali, protože víme, jak nám ty děti zlenivěly. Vidíme to i na hokejistech, kteří se vrátí po tom roce, kdy cvičí doma, cvičí podle videa a všichni ví, že to není ono. No a teď je právě otázka, jak je dostat, nejenom hokejisty, zpátky tady do toho pohybu."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Ten nápad je v pořádku, myslím si, že vychází z toho, že většina spolků nemohla fungovat v plném provozu. Frýdek-Místek je skutečně městem veřejných sportovišť, takže by to mělo fungovat."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Přišli jsme s nabídkou spolupráce, nabídnutí aktivity přes prázdniny dětem pod pracovním názvem Vraťme dětem pohyb. Víme, že děti seděly u počítačů, distanční výuky. Město a kluby hledají společnou řeč, aby nabídly zdarma sportovní aktivity všeobecné přes prázdniny a chtěli bychom ty prázdniny zaplnit takovými jednotýdenními kempy, příměstskými tábory, říkejme tomu jakkoliv, které by nabídly těm dětem to, co jim celou dobu scházelo. To je pohyb na čerstvém vzduchu."

Organizace projektu bude v plné režii sportovních klubů. Město pomůže s propagací, koordinací a případně poskytne sportoviště. Rodiče by pak uhradili pouze náklady za stravu, pojištění a zajistili dětem testy.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Určitě už někdo víte, kde by se vám to hodilo nejlíp. Znáte se i mezi sebou, v podstatě to bude tak, že u paní Čechové se budou scházet ty termíny. Kdo se ozve první, ona řekne tento týden už tady máme dva, jsou volné třeba zbytek prázdnin. Samozřejmě bychom rádi, kdyby se nám to podařilo rozložit do těch prázdnin rovnoměrně, ať nemáme všechno v jednom týdnu."
Pavel Palát, trenér přípravky a 3. třídy HC Frýdek-Místek: "Máme ledovou plochu a jsme schopni pro ty nejmenší nabídnout tu ledovou plochu a týden učit děti bruslit, učit je pohyb venku a přidat k tomu oběd a rodičům ve tři hodiny děti odevzdat."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "My v podstatě na konec července a srpen máme program pro nějakých 400 dětí našich spolkových. Personálně jsme strašně pod nějakými zásadními limity. V podstatě nejsme schopni pokrýt tuto aktivitu, takže zoufale sháním lidi, ale rádi pomůžeme taky. Něco vymyslíme. Jestli to bude na týden nebo na 3 dny, určitě se o děti postaráme."

Projekt je primárně určen pro děti ze základních škol a kluby by pro ně měly připravit všeobecné pohybové aktivity, které nemusejí být brány jako náborové.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy