Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Aquaparku Olešná se mohou lidé nechat zdarma a na počkání otestovat

Frýdek-Místek |

Aquapark Olešná zřídil ve svých prostorách oficiální testovací stanoviště. Lidé se tady mohou nechat zdarma otestovat před vstupem na letní i krytý aquapark. Po dalších rozvolněních se zároveň navýšila kapacita vnitřního bazénu.

S prvním velkým rozvolněním se na Olešné otevřel letní i krytý aquapark. To ale byla podmínka vstupu pouze s testem z oficiálního testovacího zařízení. V aquaparku se proto rozhodli zřídit testovací centrum.

Dagmar Ugvicová, administrativní pracovnice: "Lidé tady chodili, co hodinu, byly tady fronty a bylo tady dost lidí si myslím na začátek, přes stovku si myslím."
Anketa: 1.) "My jdeme na letní koupaliště Olešná a přijde mi to jako fajn možnost, že si takhle bez objednání může člověk jít nechat se otestovat." 2.) "Chodím na základní školu, kde se testujeme jednou týdně, a právě chceme jít na bazén, takže jsem ráda, že máme tu možnost se testovat tady."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Podařilo se nám rozjet testovací centrum pro naše klienty aquaparku a vůbec všeobecně pro všechny klienty, kteří se chtějí otestovat. Funguje to tak, že si můžete rezervovat čas, na který se přijdete otestovat a v případě toho, že jdete na aquapark a nemáte platné testy nebo vám propadly testy, tak můžete zde přijít, na recepci vás pošlou tady do testovacího centra, za 15 minut máte test a poté můžete s tím testem jít klidně na aquapark, jak krytý, tak letní."

I když byly později podmínky pro vstup ještě rozvolněny a lidé mohou na bazén s platným testem z práce nebo například i se samotestem, testování na aquaparku zatím zůstane.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Určitě je to pro nás výhoda, můžeme takto akceptovat i testy z práce, nicméně v případě, že by někdo ty testy neměl nebo neměl prodělaný covid a tak dále, tak to testovací centrum tady bude, bude k dispozici pro ty klienty, takže ač nemáte test, tak se nemusíte bát a můžete sem přijít, a to potvrzení se vám udělá na místě."
Dagmar Ugvicová, administrativní pracovnice: "Přijdou, dají nám kartičku pojištěnce, my to zapíšeme do papírů a poté se jdou testovat. Já to pak napíšu do tabulky a pak se to dá do systému, kde nám vyjede karta pak jim pošleme zprávu SMSkou, že jsou negativní nebo pozitivní."
Tereza Hruboňová, administrativní pracovnice: "Vystavíme potvrzení o absolvování testu, kdy napíšu jméno, příjmení a rodné číslo a jestli je negativní nebo pozitivní."

Po jednotlivých vlnách rozvolnění se také navýšila kapacita návštěvníků, kteří mohou do prostor aquaparku.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Ta kapacita se změnila na krytém aquaparku v jeden okamžik na 100 osob a v letím aquaparku je to až 1 500 osob."

K dalšímu navýšení kapacity dojde od července. Zároveň byla také zrušena povinnost nosit v prostorách koupališť mimo bazén roušky nebo respirátory.

Nahlásit chybu


K tématu

Rekreační zóna Olešná je vyhledávaným místem turistů i rodin s dětmi

3. srpna 2023 15:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Rekreační zóna Olešná patří mezi vyhledávané cíle místních obyvatel i turistů. Ti zde mají velké možnosti vyžití. Kromě samotné přehrady je to také venkovní a vnitřní aquapark, herní zóny pro děti i cyklostezky. Město navíc zavedlo na letní sezonu do oblasti přímou autobusovou linku.

Plán příspěvků na obědy pro školáky ve F-M. Práce na hotelu Centrum i nová linka na Olešnou

24. srpna 2023 15:51 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Nová linka na Olešnou, příspěvky na obědy pro školáky i aktuální situace s rekonstrukcí hotelu Centrum. To jsou témata pro rozhovor s náměstkem primátora Frýdku-Místku Radovanem Hořínkem.

Vodní záchranáři učili na Olešné, jak poskytovat první pomoc

17. srpna 2023 13:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Zachraň si své dítě. To bylo hlavní téma preventivní akce Vodní záchranné služby na Olešné. Návštěvníky aquaparku učili, jak správně poskytnout pomoc tonoucímu a zaměřili se hlavně na prevenci u malých dětí. Zároveň předváděli i reálné situace přímo ve vodě.


Základní kámen koncertního sálu je poklepán. Přijel i architekt Steven Holl a prezident Pavel

Ostrava zažila historickou událost o jejímž významu svědčí i účast prezidenta naší země Petra Pavla. Přímo před domem kultury se uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene koncertního sálu, který navrhl věhlasný architekt Steven Holl. Ani ten si slavnostní okamžik nenechal ujít a dorazil z New Yorku.

Začala velká rekonstrukce baziliky ve Frýdku-Místku, komín před ní půjde k zemi

Začala rozsáhlá rekonstrukce frýdecké baziliky. Opraví se interiéry a veřejnosti se zpřístupní krypta s ostatky poutníků a kněží. Po dohodě s majitelem Marlenky se navíc zbourá továrenský komín u bývalé textilní továrny, který měli postavit komunisté, aby clonil ve výhledu na baziliku.

Elektrokoloběžku vyhodil z okna, zabránil tak požáru v domě

Hasiči i policisté vyjížděli na Novojičínsku hned k několika případům požárů, které vznikly vzplanutím baterií elektrokoloběžek a elektrokol. Nabádají proto jejich uživatele k opatrnosti a radí, co dělat, když už hořet začnou.

Za dědictví po otci čeká muže až 8 let vězení. Zbraně a munici neodevzdal

Láska ke zbraním se stala osudná muži z Ostravy, který po svém otci zdědil doslova zbrojní arzenál. Místo aby dědictví okamžitě odevzdal na policii, vše si nechal a tvrdil, že netuší, kde zbraně jsou.

Areál Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě se proměnil ve festivalové město. Colours of Ostrava je tu

Včera 11:09 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

V ostravských Dolních Vítkovicích odstartoval už 21. ročník mezinárodního multižánrového festivalu Colours of Ostrava, který patří mezi 20 nejlepších a největších festivalů na světě. Je plný skvělé hudby, kultury a nezapomenutelných zážitků.

Lůžkový blok FNO prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Má moderní kabát a novou vzduchotechniku

Pavilon L, neboli Lůžkový blok Fakultní nemocnice Ostrava prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Díky ní má novou vzduchotechniku, zateplenou fasádu i střechu a kompletně vyměněná okna.

Na festivalových "kaštanech" potěšil Smolík i písničkářka z Mořkova

Profesionální kapely, ale také skvělá šance pro amatérské muzikanty. To je Festival pod Kaštany, který se konal v zahradě Nového Slunce. Potěšil příznivce folkové muziky, bluegrassu, ale třeba i country.

Travnaté chodníčky na hřbitově ve Frýdku-Místku zpevnily první dlaždice

Procházení mezi některými hrobovými místy na Centrálním hřbitově je komfortnější. Město nechalo zpevnit travnaté chodníčky v několika částech urnového háje. Pokud se projekt osvědčí, mohl by se realizovat i v dalších hřbitovních uličkách.

Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

17. července 2024 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

Frýdlantský tenisový klub pořádá o prázdninách příměstské tábory i turnaje

Více než 50 dětí se účastnilo příměstského tábora, který organizoval Sportovní klub tenis Frýdlant nad Ostravicí.

Děti se učily hrát divadlo na příměstském táboře ve Frýdku-Místku

Středisko volného času Klíč připravilo pro děti řadu letních akcí. Jednou z nich byl i příměstský tábor Léto s divadlem. Děti se v rámci něj učí hrát dvě krátká divadelní představení, která následně zahrají rodičům. O tábor je mezi malými amatérskými herci tradičně velký zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

V Aquaparku Olešná se mohou lidé nechat zdarma a na počkání otestovat
Vydáno 17. června 2021 16:12, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Aquapark Olešná zřídil ve svých prostorách oficiální testovací stanoviště. Lidé se tady mohou nechat zdarma otestovat před vstupem na letní i krytý aquapark. Po dalších rozvolněních se zároveň navýšila kapacita vnitřního bazénu.

S prvním velkým rozvolněním se na Olešné otevřel letní i krytý aquapark. To ale byla podmínka vstupu pouze s testem z oficiálního testovacího zařízení. V aquaparku se proto rozhodli zřídit testovací centrum.

Dagmar Ugvicová, administrativní pracovnice: "Lidé tady chodili, co hodinu, byly tady fronty a bylo tady dost lidí si myslím na začátek, přes stovku si myslím."
Anketa: 1.) "My jdeme na letní koupaliště Olešná a přijde mi to jako fajn možnost, že si takhle bez objednání může člověk jít nechat se otestovat." 2.) "Chodím na základní školu, kde se testujeme jednou týdně, a právě chceme jít na bazén, takže jsem ráda, že máme tu možnost se testovat tady."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Podařilo se nám rozjet testovací centrum pro naše klienty aquaparku a vůbec všeobecně pro všechny klienty, kteří se chtějí otestovat. Funguje to tak, že si můžete rezervovat čas, na který se přijdete otestovat a v případě toho, že jdete na aquapark a nemáte platné testy nebo vám propadly testy, tak můžete zde přijít, na recepci vás pošlou tady do testovacího centra, za 15 minut máte test a poté můžete s tím testem jít klidně na aquapark, jak krytý, tak letní."

I když byly později podmínky pro vstup ještě rozvolněny a lidé mohou na bazén s platným testem z práce nebo například i se samotestem, testování na aquaparku zatím zůstane.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Určitě je to pro nás výhoda, můžeme takto akceptovat i testy z práce, nicméně v případě, že by někdo ty testy neměl nebo neměl prodělaný covid a tak dále, tak to testovací centrum tady bude, bude k dispozici pro ty klienty, takže ač nemáte test, tak se nemusíte bát a můžete sem přijít, a to potvrzení se vám udělá na místě."
Dagmar Ugvicová, administrativní pracovnice: "Přijdou, dají nám kartičku pojištěnce, my to zapíšeme do papírů a poté se jdou testovat. Já to pak napíšu do tabulky a pak se to dá do systému, kde nám vyjede karta pak jim pošleme zprávu SMSkou, že jsou negativní nebo pozitivní."
Tereza Hruboňová, administrativní pracovnice: "Vystavíme potvrzení o absolvování testu, kdy napíšu jméno, příjmení a rodné číslo a jestli je negativní nebo pozitivní."

Po jednotlivých vlnách rozvolnění se také navýšila kapacita návštěvníků, kteří mohou do prostor aquaparku.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Ta kapacita se změnila na krytém aquaparku v jeden okamžik na 100 osob a v letím aquaparku je to až 1 500 osob."

K dalšímu navýšení kapacity dojde od července. Zároveň byla také zrušena povinnost nosit v prostorách koupališť mimo bazén roušky nebo respirátory.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000026109/clanek