Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Aquaparku Olešná se mohou lidé nechat zdarma a na počkání otestovat

Aquapark Olešná zřídil ve svých prostorách oficiální testovací stanoviště. Lidé se tady mohou nechat zdarma otestovat před vstupem na letní i krytý aquapark. Po dalších rozvolněních se zároveň navýšila kapacita vnitřního bazénu.

S prvním velkým rozvolněním se na Olešné otevřel letní i krytý aquapark. To ale byla podmínka vstupu pouze s testem z oficiálního testovacího zařízení. V aquaparku se proto rozhodli zřídit testovací centrum.

Dagmar Ugvicová, administrativní pracovnice: "Lidé tady chodili, co hodinu, byly tady fronty a bylo tady dost lidí si myslím na začátek, přes stovku si myslím."
Anketa: 1.) "My jdeme na letní koupaliště Olešná a přijde mi to jako fajn možnost, že si takhle bez objednání může člověk jít nechat se otestovat." 2.) "Chodím na základní školu, kde se testujeme jednou týdně, a právě chceme jít na bazén, takže jsem ráda, že máme tu možnost se testovat tady."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Podařilo se nám rozjet testovací centrum pro naše klienty aquaparku a vůbec všeobecně pro všechny klienty, kteří se chtějí otestovat. Funguje to tak, že si můžete rezervovat čas, na který se přijdete otestovat a v případě toho, že jdete na aquapark a nemáte platné testy nebo vám propadly testy, tak můžete zde přijít, na recepci vás pošlou tady do testovacího centra, za 15 minut máte test a poté můžete s tím testem jít klidně na aquapark, jak krytý, tak letní."

I když byly později podmínky pro vstup ještě rozvolněny a lidé mohou na bazén s platným testem z práce nebo například i se samotestem, testování na aquaparku zatím zůstane.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Určitě je to pro nás výhoda, můžeme takto akceptovat i testy z práce, nicméně v případě, že by někdo ty testy neměl nebo neměl prodělaný covid a tak dále, tak to testovací centrum tady bude, bude k dispozici pro ty klienty, takže ač nemáte test, tak se nemusíte bát a můžete sem přijít, a to potvrzení se vám udělá na místě."
Dagmar Ugvicová, administrativní pracovnice: "Přijdou, dají nám kartičku pojištěnce, my to zapíšeme do papírů a poté se jdou testovat. Já to pak napíšu do tabulky a pak se to dá do systému, kde nám vyjede karta pak jim pošleme zprávu SMSkou, že jsou negativní nebo pozitivní."
Tereza Hruboňová, administrativní pracovnice: "Vystavíme potvrzení o absolvování testu, kdy napíšu jméno, příjmení a rodné číslo a jestli je negativní nebo pozitivní."

Po jednotlivých vlnách rozvolnění se také navýšila kapacita návštěvníků, kteří mohou do prostor aquaparku.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Ta kapacita se změnila na krytém aquaparku v jeden okamžik na 100 osob a v letím aquaparku je to až 1 500 osob."

K dalšímu navýšení kapacity dojde od července. Zároveň byla také zrušena povinnost nosit v prostorách koupališť mimo bazén roušky nebo respirátory.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy



Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry