Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se nemohly dočkat kroužků, sotva rozvolnily, pomalu končí. Ve Frýdku-Místku se ale připravují letní akce

S postupným rozvolněním se opět rozjely i kroužky ve střediscích volného času. Jejich termíny se ale chýlí ke konci a SVČ Klíč ve Frýdku-Místku se postupně připravuje na letní program. Děti čeká řada příměstských i pobytových táborů.

VIDEO: TV Polar

Každý všední den odpoledne mohou od konce května fungovat kroužky pro děti. Ty se už nemohly dočkat a jakmile to bylo možné, opět začaly nejen různě kreativně tvořit, ale také sportovat.

Anketa: 1.) "Vyrábím korálky a je to tady super." 2.) "Mám to tady moc ráda a moc jsem se těšila a jsem moc šťastná, že tady chodím." 3.) "Mám tady ten kroužek hrozně moc ráda a když byla ta pandemie, tak jsem byla polovičně smutná, protože mě chybělo hrozně vyrábění."
Marie Kopidolová, pedagog volného času: "Holky dělají náramky a náhrdelníky. Poté si budou ještě malovat krabičky, ve kterých si to odnesou domů."
Jana Michalíková, pedagog volného času: "Tvoříme papírové panáčky, princezny, prince z papíru. Děti si to ještě domalovávají a jsme moc rádi, že jsme mohli konečně otevřít a já si myslím, že maminky a děti jsou taky moc rády."

Několik malých nadšenců navštěvuje pravidelně i judo. Trenér ale kladl zpočátku velký důraz právě na rozhýbání dětí.

Jiří Žilka, trenér juda: "Jednak že byly dlouho bez pohybu, to je jedna věc a druhá věc, že celkově ty děti jsou hodně málo pružné. Veškerá ta přípravka dětí, které tady začínají v judu je na gymnastiku, to znamená pružnost, sami jste viděli, že ty děti teď jsou hodně tvrdé, ta pružnost prostě není."
Renáta Zahurská, zástupce ředitele pro provoz SVČ Klíč F-M: "Vláda nás dovolila otevřít na posledních 6 týdnů, děti chodí do kroužku, jsou rády, těšily se na nás. Rodiče nám sami volali, jestli kroužky otevřeme. Ze začátku mohly být pouze tři děti a jeden lektor, takže kroužky, které se daly takto otevřít, se otevřely. Teď máme účast asi 80 procent dětí."

Nyní může být v kroužku devět dětí a jeden lektor. Na začátku prázdnin odstartují letní programy, které lektoři připravovali během doby, kdy bylo středisko pro děti uzavřeno.

Renáta Zahurská, zástupce ředitele pro provoz SVČ Klíč F-M: "Máme 20 příměstských táborů, 7 pobytových táborů a do toho za finanční podpory statutárního města Frýdku-Místku pořádáme jako každý rok prázdniny ve městě."
Marie Kopidolová, pedagog volného času: "Tady v Klíči mám na starosti výtvarné tábory, mám pro mladší děti Mozaiku a pro starší děti Atrium. Bude to vlastně příměstský tábor, který probíhá od osmi ráno do čtyř odpoledne a v průběhu toho dne budeme dělat různé výtvarné aktivity a jinak samozřejmě nabízíme i pobytové tábory. Máme tam Špióny, máme tam Croodsovi, kteří jsou na konci srpna, a to se koná na Bílé."
Anketa: 2.) "Já pojedu na Croodsovi a taky pojedu na tu Mozaiku." 4.) "Jo, dobré, já taky pojedu na ty Croodsovi."
Jana Michalíková, pedagog volného času: "Já chystám na letní prázdniny příměstský tábor Týden s kuchtíkem, kde budeme s dětmi vařit, péct, připravovat různé dobroty no a potom mám indiánské dobrodružství pro děti od 5 do 7 let, kde si budeme hrát na indiány."

Na některé tábory jsou ještě volná místa a u většiny z nich se přijímají případní náhradníci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry