Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kde to nejde strojem, musí se zabrat ručně. Ve Frýdku-Místku probíhá úklid vnitrobloků

Kompletní a důsledná očista chodníků i komunikací. Na tom právě ve Frýdku-Místku intenzivně pracují zaměstnanci technických služeb. Tam, kde to nejde strojem, tak musejí zabrat manuálně. Hotovo by mělo být do konce léta.

Lopaty a smetáky v akci. Poctivá ruční práce. Tak aktuálně na některých místech ve Frýdku-Místku probíhá čištění vnitrobloků.

Anketa pracovníci: 1.) "Náročné to je na ruce hlavně a uděláme toho dost, musíme." 2.) "Někdy je to náročnější, někdy ne. Záleží podle toho, jak to jde. Jak je to všude zarostlé a tak. A jinak jako dá se to."
Petr Dunát, řidič TS F-M: "Začínáme v šest hodin ráno, kdy začíná pracovní doba. Zhruba od půl sedmé jsme na tom pracovišti, kde nám mistrová nebo mistr určí, kde budeme dělat. Do těch 10. hodin, pak je ta svačina a o půl druhé se končí."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Naši zaměstnanci Provozu komunikace, již v měsíci červnu ukončili tradiční jarní úklid na území celého města. S tím, že v těch prázdninových měsících v posledních třech letech provádíme očistu i vnitrobloků. Ty práce spočívají v tom, že se odplevelují a oddrnují chodníky a obslužné komunikace. Tam, kde se dostaneme strojním zametačem, tak probíhá strojní čištění. Tam, kde se zametač nedostane, tak jsou ty plochy zameteny ručně."
Petr Dunát, řidič TS F-M: Kolik toho tak nasbíráte? Kolik se toho vyveze? - "Jak kdy. Někdy je jedna multikára, někdy tři multikáry. Záleží, v jaké lokalitě se pohybujeme. Kolik kde toho je."

Protože práce navazují na jarní úklid, jede se podle podobného harmonogramu.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "V tuto chvíli máme už udělanou očistu na sídlišti Anenská, v současné době jsou rozpracovány sídliště na Růžovém pahorku a na sídlišti Bezručovo. Práce by měly končit asi do konce prázdnin. S tím, že další sídliště, to znamená Nad Lipinou, K Hájku, ČSA, budou probíhat v průběhu těch červencových a srpnových týdnů."

Aktuální informace o tom, kde se zrovna pracovníci nacházejí i reakce na to, jak se vyvíjí klimatické podmínky, najdou lidé na webových stránkách technických služeb v sekci Týdenní plány.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Máme velmi dobré ohlasy na aktuální možnosti občanů reagovat na jakékoliv připomínky prostřednictvím našich webových stránek. Takže i v tomto případě se mohou obrátit, pokud jsou tam některá místa, která by si zasluhovala větší očistu. Nebo něco co, třeba naši zaměstnanci nevědomky opomenou, tak klidně ať se ozvou a budeme na to reagovat."

Kromě jarního úklidu a následného čištění vnitrobloků se provádí ve městě samozřejmě také pravidelný sběr odpadků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků