Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku probíhá pravidelná údržba veřejného osvětlení

850 sloupů veřejného osvětlení prochází letos ve městě pravidelnou údržbou. Pracovníci technických služeb je pravidelně každý rok natírají. Kromě toho probíhají i běžné opravy lamp, které nesvítí a zároveň se pomalu připravuje podzimní výměna dalších LED diodových svítidel.

V těchto dnech můžete ve Frýdku-Místku vidět montážní plošiny s pracovníky technických služeb, jak natírají sloupy veřejného osvětlení. Ty menší jdou snadno, u těch vysokých je to trošku náročnější.

Martin Herot, Provoz veřejné osvětlení: "Těchto vysokých zhruba tak 10 až 11 za den, jinak ty nízké sadovky i kolem 25 až 30 za den se dá zvládnout. Záleží podle umístění, jak jsou přístupné a jestli je kolem zeleň. Musí se trochu vždycky ostříhat."

Město je rozděleno na čtyři kvadranty a každý rok se natírá jedna čtvrtina z celkového počtu osvětlení.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Letos je na řadě, jak my tomu říkáme, Frýdek-Sever. To znamená od řeky a od ulice Hlavní směrem k Magistrátu. Těch sloupů, které se natírají v tom letošním roce, bude zhruba 850. S tím, že tam probíhají i čištění těch světel. V současné době se dokončuje čištění veškerých světel na Zámeckém náměstí, takže tam by to teoreticky mohlo trošku prokouknout."

Zároveň probíhá i preventivní údržba a opravy nefunkčních světel, které mohou hlásit i lidé přímo přes webové stránky technických služeb.

Martin Herot, Provoz veřejné osvětlení: "Lidi hlásí k nám na dispečink vadné osvětlení. Hlásí to i městská policie, pochůzkáři, takže prakticky my to do dalšího dne opravujeme."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "My máme samozřejmě takový systém, že dvakrát v týdnu, zpravidla to bývá z neděle na pondělí a z pondělí na úterý. Naši zaměstnanci projíždějí křížem krážem celé město uličku po uličce a zjišťují nesvítící body, které hned na místě v noci opravují. Takže tímto možná i trošku odpovídám na jeden dotaz z našich webových stránek, který jsme v minulosti měli, proč opravujeme v noci. V současné době těch poruch bývá zhruba mezi dvaceti až třiceti za ten jeden dvoudenní výjezd."
Martin Herot, Provoz veřejné osvětlení: "Jsou vesměs spokojení, překvapení, že jedeme celkem rychle. Protože oni to nahlásí většinou ten den a někdy i ten den a většinou do dalšího dne se to opraví."

Zároveň se pracovníci provozu veřejné osvětlení pomalu připravují na pravidelnou výměnu LED diodových svítidel.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Jsme ji zahájili v roce 2016, výměnou na cyklostezkách, kde k dnešnímu dni máme vyměněno zhruba 190 světel, pokračovalo se pak v místních částech, ať už to byla Skalice, Lískovec, Chlebovice nebo Zelinkovice a letos prakticky v říjnu se připravujeme na výměnu v místní části Panské Nové Dvory, kde bude vyměněno zhruba 315 svítidel."

Výměna těchto světel začne na podzim.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy