Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V mateřských školkách ve Frýdku-Místku se postupně likvidují staré betony, místo nich bude zeleň

V mateřských školkách ve Frýdku-Místku se likvidují staré nevyhovující a poškozené betonové povrchy. Místo nich se vrací do zahrad opět přirozená zeleň. Pro děti bude nová travnatá plocha bezpečnější a v letních měsících zamezí případnému zvýšenému přehřívání, jako tomu bylo u předchozího betonu.

Těžká technika v zahradě mateřské školky na ulici Gogolova ve Frýdku-Místku. Likviduje se tady starý beton, místo kterého bude opět krásný trávník. Kromě toho se pracuje částečně i na nových chodnících.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Během prázdnin probíhají aktivní práce na odstraňování starých povrchů, které už z bezpečnostních důvodů nevyhovují. Jedná se také o zbytečné plochy, které nejsou už využívány, tak jako v minulosti. A tyto plochy se snažíme vrátit zeleni. Je to taková pozitivní věc bych řekl, že se přidává zeleň na úkor betonu."

Původní betonové plochy už byly staré a rozpraskané.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě pro děti to znamená určité nebezpečí. Tak jsme vyšli vstříc vedení mateřských školek, které toto požadovaly. Dneska je to už podle bezpečnostních techniků i určitá závada, tak se snažíme to ve všech školkách mít v pořádku. Je to nejen z důvodů bezpečnosti, ale i určité estetizace a samozřejmě úpravy veřejného prostoru."

Cílem je dostat více zeleně a travnatých ploch do areálů mateřských školek.

Martin Sysala, referent správy budov odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy F-M: "Také to zamezí případnému přílišnému přehřívání těch daných ploch. Aktuálně to běželo na Mateřské školce K Hájku, dále to běží tady v Mateřské školce Gogolova, dílčí úpravy byly v mateřské školce J. Božana."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Ty práce spočívají v odstranění stávajícího litého povrchu a nahrazení nového. To bude zhruba 440 metrů čtverečních. Bude tam opravený nový betonový chodníček. Tam zhruba 18 metrů čtverečních a pak tam budou odstraněny některé stávající betonové plochy a budou nahrazeny novými terénními úpravami a zasetím trávníku. Takže ta celková plocha je zhruba 250 metrů čtverečních."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V příštím roce budeme dodělávat povrchy ve třech dalších školkách a upravovat zahrady a veřejná prostranství školek. Celkové náklady jsou letos necelé tři miliony korun a probíhají i další práce i v základních školách. Je to běžná stavební údržba, která je nutná. Jsou to výměny kanalizací, elektroinstalací, vodovodů, požárních rozvodů a tak dále. Takže tady školský odbor nezahálí a samozřejmě, že ty práce pokračují podle harmonogramu."

Letošní práce by měly být bez problémů dokončeny do konce prázdnin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy