Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek ožije oblíbeným divadelním festivalem Odpoutaná scéna

Divadlo, improvizace, pohádky pro děti, akrobatické show i koncerty. Jedenáct různých vystoupení od pátku do soboty. Frýdek-Místek opět ožije tradičním a oblíbeným divadelním festivalem Odpoutaná scéna. Jedním z největších lákadel bude letos určitě představení Žižkovského divadla Járy Cimrmana, ale i další vystoupení.

Divadelní festival Odpoutaná scéna je už tradiční akcí na konci léta. Návštěvníci se ve třech dnech mohou těšit na řadu různých představení, ale i hudbu. Vyberou si z nich starší, mladší i ti nejmenší.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury FM: "Festival odpoutaná scéna se koná již tradičně na několika místech ve Frýdku-Místku a bude to Faunapark, zahrada Národního domu, Národní dům, Divadlo Čtyřlístek a klub D. N. A. ve Frýdku-Místku."

Zahájení festivalu bude ve znamení netradičního pohybu. Ve Faunaparku se totiž ve čtvrtek otevře Parkour zóna.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury FM: "Bude to taková show, kde vystoupí parkourista Lubo Baum se svou skupinou Improve Yourself a kromě té podívané bude následovat i workshop. Vůbec poprvé ve Frýdku-Místku se představí divadelní spolek performerů a akrobatů Loser Cirque Company a představí zbrusu novou inscenaci Konkurz, do které zapojí i diváky, takže taková interaktivní věc další."

Velmi zajímavé bude určitě představení K-PAX Svět podle Prota, které vychází z příběhu amerického spisovatele Brewera.

Petr Halberstadt, herec StageArtCz: "Přijďte se kouknout na představení K-PAX, které je o naději. O tom, že i v těch nejtěžších chvílích našich životů má smysl žít a má smysl žít dobře. Takže neváhejte a přijďte se na nás kouknout. Přijďte se kouknout na příběh o člověku nebo mimozemšťanovi, to já nevím, to uvidíte sami. Přijďte na divadelní festival odpoutaná scéna do Faunaparku 27. srpna ve 20:30."
Lenka Vašková, mluvčí Kultury FM: "Novinkou pro letošní festival je takzvaná Slam Poetry Show, což je živá poezie na pódiu a na tu pozveme diváky do Zahrady Národního domu v pátek 27. srpna večer. Představí se tři po sobě jdoucí vystoupení slamerů."

Několik divadelních představení je připraveno i pro děti.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury FM: "Konkrétně pozveme děti na vodnickou pohádku od divadla V batohu a také na pohádku O líných strašidlech divadelního spolku Kuko. No a takovou třešničkou na dortu bude představení žižkovského divadla Járy Cimrmana Švestka, na které pozveme diváky v záměru festivalu a sice v sobotu 28. 8. do Národního domu. Představení začíná v 19. hodin."

Festival se koná od 26. do 28. srpna a všechny vstupenky jsou v prodeji na webu Kultury FM, kde je také podrobný program. Dále na pobočkách Turistického informačního centra a v hale Polárka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy