Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáčci v Chlebovicích nastoupili do improvizované třídy v budově hasičárny

Děti po prázdninách opět usedly do školních lavic. Pro prvňáčky v Chlebovicích proběhlo zahájení školního roku lehce netradičně. Místo do školy, totiž přišly na hasičárnu. Tam se budou dočasně učit, než skončí rekonstrukce v budově školy.

Desítka prvňáčků, jejich rodiče a příbuzní se v Chlebovicích dočkali zahájení školního roku. Všichni naplnili improvizovanou, ale za to útulnou třídu, která vznikla v hasičárně. Hned vedle základní školy.

Anketa děti: 1.) - Těšil ses do první třídy? Na co nejvíc? - "Na učení." 2.) "Na všechno." 3.) "Abych se něco naučila." 4.) "No já jsem se taky těšil do školy." - A na co? - "Na učení taky." 5.) "Na učení"
Anketa rodiče: 1.) "Máme tady prvňáčka, takže jsme byli trochu nervózní z celé té situace, že nejsme ani ve škole. Že to bude trošku jiný rok, ale vypadá to tu hezky a těšíme se." 2.) "Byli jsme nervózní." 3.) "Je to moje první dítě, které vedu do první třídy a já jsem se možná těšila víc, než ona. Protože se mi tím připomněl i ten můj první školní den. Takže perfektní"
Lenka Michálková, třídní učitelka: "Já to musím hodnotit velice pozitivně. Protože ačkoliv jsme tady v hasičské zbrojnici, tak si myslím, že ty prostory vytvořily takovou bytovou jednotku, což si myslím, že je pro děti úplně prima. Vidíte, že tady tato třída je nachystaná moc hezky a vedle děti mají prostor i na svačinku."

Starší školáci si pro prvňáčky připravili krátké hudební vystoupení. Přivítala je paní ředitelka a osobně přijel i primátor Frýdku-Místku. Děti dostaly od města i školy také řadu dárků.

Lenka Michálková, třídní učitelka: "Já jsem si připravila pro děti perníčky, ze kterých si vytvoří své jméno."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Přeji všem školákům a zejména prvňáčkům, aby se jim ve škole líbilo. A věřím, že omezení, která platila v minulých letech, už nebudou taková. A věřím, že budou moci v té škole být bez roušek, budou moci zpívat a budou si moci užít tu školu opravdu tak, jak je třeba."
Lenka Michálková, třídní učitelka: "Základem první třídy je naučit se číst, psát a počítat. Letos mám pro děti připravený projektový den, který se jmenuje hrdinové z knížek. Děti budou například každý měsíc trávit čas s oblíbeným hrdinou z knížky."

Prvňáčci se budou dočasně učit v budově hasičárny, protože na zdejší základní a mateřské škole probíhá rekonstrukce.

Ilona Martínková, ředitelka ZŠ a MŠ F-M - Chlebovice: "Začátek a přípravy na nový školní rok byl velmi náročný, protože jsme museli připravit náhradní prostory, abychom měli kam umístit děti z mateřské školy a ze základní školy a aby všechno odpovídalo předpisům. Aktuálně probíhá rekonstrukce mateřské školy a velmi se těšíme a připravujeme na výstavbu nové tělocvičny, která se plánuje."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Pro nás je důležité, aby všechny školy, i ty v těch okrajových částech měly stejné podmínky. A budeme se snažit, aby nejenom velké školy byly pod našim drobnohledem. Ale abychom opravdu připravili podmínky pro děti, pro rodiče a pro učitele takové, aby všechny školy byly příjemným místem, do kterého budou rádi chodit a kde se budou potkávat."

Chlebovice s oblibou v minulosti několikrát navštívil slavný fyzik Albert Einstein. Třeba by tak ze zdejších dětí mohli být jednou také nejen slavní vědci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy