Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejista Ondřej Palát přivezl do Frýdku-Místku slavný Stanleyův pohár

Nejslavnější hokejová trofej na světě dorazila do Frýdku-Místku. Už podruhé v řadě ji totiž v NHL s týmem Tampa Bay Lightning vyhrál Ondřej Palát. Legendární Stanley Cup proto přivezl ukázat do rodného města. Na fotku a podpis stály davy fanoušků i několik hodin.

Ve středu odpoledne zažil Frýdek-Místek doslova hokejový svátek. Ondřej Palát sem totiž přivezl slavný Stanley Cup. Trofej, která se uděluje od roku 1893. Na korbě auta pohár společně s tátou dovezl na náměstí, kde ho vítaly davy fanoušků.

Ondřej Palát, hokejista týmu Tampa Bay: "Vyhráli jsme to dvakrát a rodiče tam nemohli být ani jednou. Byl jsem se ženou a s Adélkou, s mojí dcerou, ale naši to ještě nevěděli, ani táta si na to nesáhl, takže jsem strašně moc rád, že se to vrátilo tady do Frýdku a můžeme to trošku oslavit dneska."
Pavel Palát, otec Ondřeje: "Jak říkal Ondra. Nejhorší je první, ten druhý je navíc, no a kdyby se to podařilo potřetí, tak tady zboříme celé město."

Dostat pohár Lorda Stanleyho z Prestonu do rodného města nebylo vůbec jednoduché.

Jakub Mikulík, manažer HC Frýdek-Místek a kamarád Ondry Paláta: "Nebylo dlouho jisté, kdy Stanley Cup vlastně přijede, protože ten datum a ten čas si nevybírá samotný hráč, určí to NHL."
Ondřej Palát, hokejista týmu Tampa Bay: "Je to můj sen to tady přivézt do Frýdku-Místku a vlastně dopoledne jsem ještě nevěřil, že sem Stanley Cup dorazí. Erik Černák ho musel poslat v helikoptéře, protože tam měl včera nějaké komplikace, ale jsem rád, že přiletěl."

Fanoušci měli na to, aby se se Stanley Cupem vyfotili, pouze tři hodiny. A zájem byl opravdu obrovský.

Anketa: 1.) "Úplně úžasné. Já fandím Tampě asi 5 let už a jsem neskutečně rád, že jsem se mohl vyfotit s pohárem. Vůbec jsem v to nedoufal." 2.) "Bylo to super, že jsem se mohl vyfotit se Stanely Cupem" 3.) "My jsme ze Slovenska a je to úplně jasné, že je to super. Jednak i z pohledu českých reprezentantů, i našeho Erika Černáka. Určitě je to paráda vidět a vyfotit se a máme z toho velkou radost, že to vyhrála Tampa. 4.) "My jsme sem přišli proto, že samozřejmě fandíme a jsme z Prostějovska."
Ondřej Palát, hokejista týmu Tampa Bay: "Potom to ukážu asi dětem na Polárce a poté už to vezmu rodině a kamarádům."

Ondřeje Paláta přišli podpořit také slavné osobnosti a dostal i několik vzácných dárků. Medový Stanley Cup, o který se podělil s fanoušky a dokonce i klíč od města.

Mirai Navrátil, zpěvák kapely Mirai: "Já jsem strašně pyšný, že máme dvojnásobného držitele Stanley Cupu tady ve Frýdku a jenom se potvrzuje, že se tady rodí spousta super talentovaných lidí a Frýdek jede."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Je skvělý pocit, vědět, že lidé, kteří se ve Frýdku-Místku narodili, na své rodné město nezapomínají a Ondra Palát je toho zářným příkladem. A chtěl pohár přivézt do svého rodného města, udělal to a dneska je tady s námi. Já jsem moc rád, že jsme mu mohli vyjádřit naši podporu alespoň tím, že jsme mu věnovali symbolický klíč od města, který zatím dostali pouze dva lidé frýdecko-místecká umělkyně Eliška Servátková a první prezident porevoluční Československé a pak České republiky Václav Havel. Ale myslím si, že Ondřej Palát tím, co udělal pro město, si to určitě zaslouží."

Stanley Cup dál poputuje do Písku, kde ho svým fanouškům ukáže další český hráč Tampy Jan Rutta. Ondřeje Paláta čeká od října v zámořském klubu poslední sezóna a určitě bude usilovat o pohárový hattrick.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy