Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku shořela 3 auta a dalších 5 oheň poničil. Na vině je zřejmě autobaterie

Požáry aut naštěstí nepatří mezi příliš časté problémy a u jejich likvidace velmi záleží na rychlosti. Ve Frýdku - Místku se na parkovišti řidiči vozu nepovedlo oheň uhasit v zárodku a plameny se velmi rychle rozšířil i na okolní auta. Poškozeno nakonec bylo 8 vozů.

Na záběrech natočených svědky, vidíte požár vozidel ve chvíli, když už hoří tři auta. Je to uprostřed frýdeckomísteckého sídliště, takže kolem bylo mnoho svědků. I když se někteří snažili pomoci s uhašením, už se to nepovedlo.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek - Místek: "V krátkém okamžiku po nastartování zpozorovala osádka vozu z pod sedačky linoucí se dým, z tohoto důvodu vystoupila. Za krátkou chvíli sedadlo vzplálo, oheň se měl velmi rychle rozšířit i na zaparkovaná vedle stojící vozidla."

Mezitím už na sídliště spěchali hasiči. Když dorazili, z aut šlehaly mohutné plameny a žár bylo cítit desítky metrů daleko. 

Lukáš Popp, zastupující mluvčí HZS MS kraje: "Na místě hasiči zasahovali 2 vodními proud y a následně nasadili lehkou i těžkou  pěnu." 

Příčiny požáru určí experti. Zřejmě ale souvisí s autobaterií.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek - Místek: "Majitelka policistům řekla, že do vozidla byla namontována čerstvě nabitá autobaterie."
Jiří Javorský, autonavigace.cz: "Všechny komponenty v tom autě nějakým způsobem stárnou a zvykají si na sebe.  Najednou do toho dáte autobaterii, která má výrazně jiné parametry a pro ty komponenty to může být dost často šok, takže je tam nějaká pravděpodobnost, že to mohlo vzniknout i kvůli tomu." 

Hasiči doporučují řidičům, aby se pokoušeli o uhašení ohně jen v jeho zárodku. Když už z auta šlehají velké plameny, hrozí nebezpečí exploze pneumatik a pohonných hmot. Hasiče je nutné přivolat vždy. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKrajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště Železniční stanice
Frýdek-Místek
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry