Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava Koloredovského mostu omezí do konce října provoz ve Frýdku-Místku

V pondělí začne oprava Koloredovského mostu. Ten nebude naštěstí zcela uzavřený, ale doprava se podle potřeby svede vždy do jednoho směru. Stejně tak nebude možné používat ani chodník na straně, která se bude opravovat. Hotovo by mělo být maximálně za měsíc a půl.

Řidiči ve Frýdku-Místku by se měli na další týdny obrnit větší trpělivostí. Do různých oprav cest totiž zasáhne ještě Správa silnic Moravskoslezského kraje.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Další drobné dopravní omezení čeká řidiče ve Frýdku-Místku na Koloredovském mostě. Kdy 20. září začne oprava dvou jízdních pruhů ve směru do Frýdku."
Jan Lukšo, obchodně- investiční náměstek SSMSK: "Je to další část opravy, kterou jsme už prováděli v loňském roce. A týká se to především kovových částí toho mostního objektu. Má se opravit jedna část mostních závěrů. Což jsou v podstatě dilatace. Mají se vyčistit nějaké žlaby, které odvádějí vodu z mostní konstrukce. Mají doopravit nějaké žlaby pod mostem. V podstatě projít ještě i odvodnění celé konstrukce mostu."

Jde o práce údržbového charakteru, které mají zajistit, že most bude v dobré kondici opět další roky bez problémů sloužit svému účelu.

Jan Lukšo, obchodně- investiční náměstek SSMSK: "Samozřejmě tam bude docházet k určitému dopravnímu opatření. A to v záležitosti na tom, na které té části toho mostního objektu se bude momentálně pracovat. Budou tam v podstatě dva režimy. V každém případě ten mostní objekt bude pro automobilovou dopravu průjezdný. Vždycky se bude jezdit po jedné čtvrtině toho mostního objektu anebo po jedné polovině."
Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Na mostě bude snížená rychlost na 30 kilometrů v hodině a v místě oprav nebude možné použít ani chodník. Proto bych znovu poprosil chodce i řidiče o zvýšenou pozornost a opatrnost."
Jan Lukšo, obchodně- investiční náměstek SSMSK: "Ta oprava by neměla trvat dlouho. Počítáme, že by měla být za měsíc, až měsíc a půl hotová."

Během dopravních špiček může na ulici Revoluční docházet k menší tvorbě kolon, řidiči by s tím proto měli počítat. Chodci budou využívat chodník na druhé straně mostu, který bude vždy od patřičných přechodů označen. Práce na opravě jsou naplánovány nejpozději do 27. října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy