Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se bude hrát divadelní představení Ostře sledované vlaky

Profesionální herci i nadšenci z Komorního divadla Arté připravili další divadelní lahůdku. V sobotu 25. září odehrají v premiéře na Nové scéně Vlast představení Ostře sledované vlaky. Hořkou komedii podle stejnojmenné novely Bohumila Hrabala a oscarového filmu Jiřího Menzela.

Komorní divadlo Arté funguje ve Frýdku-Místku už sedmým rokem. Jde o spojení profesionálních herců i nadšenců, kteří jednou za čas připraví unikátní představení. Tentokrát se rozhodli dostat na divadelní prkna slavné dílo Ostře sledované vlaky.

Jakub Vašek, Komorní divadlo Arté Frýdek-Místek: "Oproti té filmové verzi jsme o trošku více vtipnější. Trošku jsme využili ten humor, který je v té novele a ten film je takový vážnější. Je to spíš taková černá komedie, než ten film, který je spíš drama. Já hraji hlavní postavu Miloše Hrmu, a ještě to režíruji a taky jsem to zdramatizoval."

Jakub Vašek si na pomoc přizval významné herce.

Lucie Okonová, hostující herečka pražského divadla KALICH: "Já hraju tři postavy. Hraju hraběnku, to je taková postava, která káže vodu a pije vínu. Poté hraji Viktorii Frei, což je německá partyzánka, velká bojovnice za svobodu a také Zdeničku, která je známou telegrafistkou, která se tedy nechá orazítkovat."

Roli výpravčího Hubičky přijal Marek Zahradníček.

Marek Zahradníček, člen divadla Tramtárie Olomouc: "To dojíždějí je takové mírně komplikované, ale ta nabídka opravdu se neodmítá a je to jedna z nejkrásnějších rolí, se kterou se můžete v českém divadle potkat. Protože ta čeština, ta dá se říct hrabalovština, je nesmírně poetická, je dvojsmyslná, je prostě úžasná a hraje se to samo."

Miroslav Rataj se výborně zhostil role přednosty stanice.

Miroslav Rataj, stálý host Národního divadla Moravskoslezského: "Hlavně by se nejradši staral o holuby a ta práce už ho trošku štve. Ale má tam Hubičku, který je starší a záškoláka Hrmu, který přichází jako mladý po nějakých životních peripetiích. No, ale je válka a přes naši stanici jezdí vojenské transporty a musím dbát na to, abych nevystoupil proti režimu."

Další tři postavy ztvární během vystoupení ve hře také René Šmotek.

René Šmotek, bývalý člen Komorní scény Aréna: "Hraju na začátku tatínka od Miloše Hrmy, poté zedníka, který ho najde, když si podřeže ty žíly. Ale co je hlavní, tak je Zedníček, toho hrál pan Brodský v tom filmu."
Marek Zahradníček, člen divadla Tramtárie Olomouc: "Ta hra má veliké poselství, té osobní zodpovědnosti, toho mužství, a té dospělosti, kterou v sobě každý sám objevuje."
Jakub Vašek, Komorní divadlo Arté Frýdek-Místek: "Je to pořád stále aktuální téma, které se nezměnilo. Stejně jako charaktery, které v té hře jsou. Tak ty charaktery českých lidí se také nezměnily."

Premiéra bude v sobotu 25. září v Nové scéně Vlast, poté představení zavítá 7. října do Zlína. A ještě jednou se vrátí do Vlasti, a to 23. října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyLesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail