Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Směna nebo prodej hotelu Centrum ve Frýdku-Místku má tři podmínky

Frýdek-Místek schválil záměr prodat nebo směnit hotel Centrum. Zájem projevilo několik firem, oficiální nabídku ale podala zatím jen jedna. Město mezitím stanovilo tři zásadní podmínky, za kterých by mohl hotel změnit vlastníka. Část se musí zachovat, opravit a nesmí se tam provozovat obchod s chudobou.

Bývalý hotel Centrum koupilo město Frýdek-Místek v dražbě v roce 2018 za 41 milionů korun. Předchozí vedení města nechalo zpracovat studii, podle které bylo výhodnější hotel zbourat a postavit na místě úplně nové byty. V březnu se ale objevil zájemce, který by hotel vyměnil za jiné nemovitosti.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Na základě návrhu směny jednoho zdejšího podnikatele, pan exprimátor navrhnul zřízení komise, která by se tou nabídkou zabývala."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Pracovní skupina pracovala a vyvíjela svou činnost několik měsíců. Já si myslím, že to bylo přínosné. Někteří kolegové z jiných stran, zejména z ČSSD na to mají jiný názor, ale to jde trošku na jejich vrub. Měl se jejich zástupce více aktivně zajímat a podílet na té účasti. Nicméně stále probíhají jednání ohledně podoby směnné smlouvy. Ta jednání nebyla dokončena, proto nebylo možné návrh té směnné smlouvy zastupitelstvu předložit."

Rada města mezitím schválila záměr hotel Centrum nakonec směnit nebo prodat.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Co to znamená v praxi. V tento okamžik se nerozhoduje o konkrétní nabídce. Nepřipravujeme konkrétní smlouvu. Je to záměr a v tom záměru jsou důležité tři podmínky. Jednou je, že chceme, aby hotel Centrum zůstal nebo jeho hlavní část zůstala stát. Chceme, aby ten, kdo hotel Centrum koupí započal s jeho rekonstrukcí nejpozději do pěti let a zároveň nechceme, tak jako to nechceme obecně, aby tam probíhal obchod s bídou. Případně, aby tam byla herna nebo něco podobného."

Postupně se pak objevily další firmy, které projevily o hotel Centrum zájem.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "My jsme jednali celkem asi s osmi firmami, které projevily zájem. Ale pořád máme jenom tu jednu kvalifikovanou nabídku. V podstatě všichni, kdo o to požádali, dostali podklady, jak ve formě projektové dokumentace, tak informace, o které žádali. Třeba při těch jednáních, čili nejedná se za uzavřenými dveřmi a rozhodně se nesjednává výhoda jednomu nebo pouze několika málo zájemcům."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Myslíme si, že o to území bude zájem. A já jsem přesvědčený, že do budoucna tam vznikne určitě něco jako nová čtvrť, protože se jedná o 10 tisíc metrů čtverečních v centru města. A vedle jsou další pozemky, které se teďka nabízejí k prodeji."

Jediným oficiálním zájemcem je zatím firma z Frýdku-Místku, která nabízí za hotel dva bytové domy za zhruba 47 milionů korun v ulicích Skautská a Hutní. Město ale čeká, že se objeví ještě další zájemci, případně by hotel mohlo veřejně inzerovat k prodeji.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy