Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zdvojnásobil roční příspěvek pro městské části, dostanou 10 milionů korun

Osadní výbory dostanou od města více peněz. Zastupitelstvo potvrdilo návrh, který jejich před lety postupně krácený příspěvek opět navýší. A to rovnou dvojnásobně. Místo současných pěti milionů korun dostanou deset milionů. Peníze by pak měly investovat dle svého nejlepšího uvážení.

Frýdek-Místek má celkem pět městských částí. Chlebovice, Zelinkovice-Lysůvky, Lískovec, Skalici a Panské Nové Dvory. Tamním osadním výborům dává každoročně město určitou finanční částku.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "My jsme po březnové změně zjistili, že osadní výbory mají na tento rok pouze 5 milionů do svých rozpočtů, které jsou víceméně autonomní a osadní výbory si samy rozhodují na co ty prostředky použijí. Tato praxe byla zavedená tuším v roce 2017. Bylo tam 20 milionů, pak se to postupně snížilo na 10 a v tomto roce bylo pouze 5."

Město se proto nyní rozhodlo peníze pro osadní výbory opět navýšit.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Takže jsme udělali takové opatření, kdy jsme po dohodě s osadními výbory zase navýšili tu částku na těch 10 milionů. Našli jsme ty prostředky, protože si myslíme, že to je věc důležitá. A že by osadní výbory si v těch územích měly samy rozhodovat o tom, na co ty peníze použijí."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Zároveň věříme, že osadní výbory budou s těmito prostředky nakládat smysluplně, uváženě a budou se spolupodílet na těch investičních akcích a těch, které jsou přínosem nejen pro tu městskou část, ale i pro město jako celek."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Víceméně utrácejí za věci potřebné a pomáhají i třeba investičním akcím a podílejí se i na nich, které my financujeme. Je to třeba příklad Chlebovic, které alokovaly tu částku na budoucí výstavbu tělocvičny v Chlebovicích. Popřípadě na opravu cest a další věci."

Osadní výbory podporují rozvoj městských částí. Skládají se z předsedy a čtyř členů. Ti se scházejí pravidelně jednou měsíčně a řeší různé investiční a organizační záležitosti ve své městské části.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy