Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé ve Frýdku-Místku mají opět možnost kupovat od města stavební pozemky

Lidé mohou opět žádat město o prodej pozemků, na kterých by chtěli stavět. Rada města totiž zrušila takzvané blokační usnesení, které platilo od roku 2017. Žádosti bude město pečlivě posuzovat a prodej bude probíhat transparentním způsobem.

Pozemky v majetku města, které jsou stavebními parcelami se od roku 2017 nemohly ve Frýdku-Místku prodávat. Pokud si o ně někdo zažádal, automaticky dostal odmítavou odpověď.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Uměle vytvořený problém v minulosti, kdy byl v minulém volebním období zablokován prodej stavebních pozemků. Bylo to v důsledku probíhající kauzy prodeje na ulici Horní. Kde město prodalo pod cenou pozemky, které následně zasíťovalo, což samozřejmě orgány činné v trestním řízení shledaly jako nepřípustné."

Rada města nyní toto blokační usnesení zrušila. Díky tomu bude možné opět pozemky města prodávat.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Občané si budou moci požádat o prodej těchto stavebních pozemků. Není řečeno, že každé žádosti bude vyhověno, ale v případech, kdy je ten stavební pozemek pro město jinak nepotřebný, tam budeme tyto pozemky prodávat."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Jedná se o poměrně rozsáhlé pozemky, které nyní rada odblokovala. A udělala to proto, protože je poptávka po individuální bytové výstavbě. Po výstavbě i rodinných domů, i bytových domů. A udělala to bych řekl zcela v souladu s běžnou praxí a s běžným fungováním města."

Pozemky se mohou nacházet po celém městě, ale největší zájem, i v minulosti, byl o pozemky v okrajových částech.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Tady chodily žádosti občanů, ale díky tomu usnesení rady z roku 2017 my jsme měli takový postup, že jsme pouze odpovídali formálně, že prodej není možný. A to by se mělo změnit, protože nadále není důvod prodej těchto pozemků blokovat."

Každá žádost bude posuzována individuálně a forma prodeje bude vždy probíhat transparentním způsobem.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Buď dražbou nebo licitací. Samozřejmě s tím, že není nijak omezen okruh zájemců nebo okruh možných kupců. Vše bude řádně inzerováno tak, aby opravdu jsme měli co největší počet těch zájemců. Nebudou žádné kategorie vyvolených, kterým bychom chtěli prodávat ty pozemky napřímo."

Město ale nemůže občanům garantovat, že prodá každý pozemek, o který někdo projeví zájem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy