Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O Den otevřených dveří Technických služeb ve Frýdku-Místku byl velký zájem

116 návštěvníků se přišlo v sobotu podívat do areálu Technických služeb ve Frýdku-Místku. Pořádal se tam totiž Den otevřených dveří. Děti měly největší radost z techniky, kterou si mohly vyzkoušet a dospělí se zase dozvěděli, jak velký je rozhas prací, které technické služby ve městě zajišťují.

Sobota, 9. hodin ráno. Začíná první ze šesti prohlídek po areálu Technických služeb ve Frýdku-Místku. Prohlídkový okruh trvá něco přes hodinu a návštěvníci se dozví spousty zajímavých informací.

Anketa: 1.) "To veřejné osvětlení bylo zajímavé a ty křižovatky mě zaujaly. A nevěděl jsem třeba o tom, že město je snímané kamerami na SPZ. To jsem nevěděl. A jinak super, hlavně kvůli dětem, že. Děti mají radost z toho, že vidí tady čisticí vůz a nevím co všechno, že." 2.) "Všechno zajímavé, líbilo se mi to, spousta informací, takže pěkné." 3.) "Pěkné, děti si to užívají, tak je to hezké, že si mohou vyzkoušet různé stroje."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Prohlídka samotná začíná v prostorách, kde představujeme provoz komunikace. To znamená veškerou tu údržbu těch místních komunikací. Od asfaltování, přes dláždění, přes zimní údržbu, čištění města, dopravní značení. Pak představujeme provoz technická správa, kde je to o údržbě městského mobiliáře, parkovišť."

Kromě venkovní ukázky techniky projdou návštěvníci také jednotlivé dílny nebo třeba sklady.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Něco si taky řekneme o pohřební službě, kterou provozujeme. No a v závěru tedy provoz zeleň, kde je to taky velice zajímavé z hlediska té techniky. Z hlediska toho, kolik těch ploch zajišťujeme. No a na veřejném osvětlení, to je to finále, kde na dispečinku děti mohou vidět takové to hlavní gró, jak to tady ve městě funguje, jak je to zajištěno z centrálního místa."

Cílem je seznámit veřejnost se všemi činnosti, které mají technické služby na starosti.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "To znamená, jak tím slovním výkladem, tak samozřejmě i tou názornou ukázkou. Ať už technikou, případně prostory tady na dispečinku veřejného osvětlení. Protože je to mnohdy řada zajímavých věcí. Určitě si řada občanů neuvědomuje, co všechno realizujeme a zajišťujeme a co máme ve správě."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem rád, že v našich společnostech probíhají Dny otevřených dveří, jako probíhá dneska v Technických službách. A dnes jsem si to i já užil jako tatínek. A myslím si, že nejenom děti, ale i občané, když uvidí, jaký je rozsah činností města, co všechno dělá, tak poté bude lepší ta komunikace a budou lépe chápat to, co se ve městě děje a jakým způsobem chceme ty problémy řešit."

V pořadí čtvrtý ročník Dne otevřených dveří Technických služeb si ve Frýdku-Místku nenechalo ujít celkem 116 návštěvníků. Ti na závěr dostali i tašku s drobnými dárkovými předměty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy