Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zbavte se exekucí díky akci Milostivé léto, ve Frýdku-Místku pomůže nejen Centrum nové naděje

Frýdek-Místek |

Dlužíte státu nějaké peníze a jste kvůli tomu v exekuci? Do 28. ledna můžete zkusit požádat o prominutí exekucí v rámci akce Milostivé léto. Ve Frýdku-Místku stačí přijít například do Centra nové naděje, kde se vám na dluhy podívají a zároveň pomůžou s žádostí o smazání vysokých exekučních poplatků.

Pokuty za jízdy načerno, nezaplacená elektřina, nájem v obecním bytě, pojištění, daně nebo neuhrazené poplatky vůči státu? Z toho často plynou exekuce.

Martina Damková, ředitelka Centra nové naděje F-M: "Nejčastěji co tady řešíme, jsou právě věci týkající se dluhů. Což znamená i exekucí a různých závazků, které z toho vyplývají. Nejčastější příčiny v našem městě a konkrétně v tom regionu vyplývají z nějakých půjček, takzvaných rychlých půjček, kdy ti lidé jednou půjčkou řeší druhou a je to takový začarovaný kruh."

Jen ve Frýdku-Místku bylo podle dostupných statistik za rok 2019 v exekuci 5 055 lidí. Aktuální číslo bude podle odborníků zřejmě mnohem vyšší. Teď mají lidé v exekuci jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Stát se rozhodl, že svým dlužníkům vyjde vstříc. To znamená teď na podzim od 28. října do 28. ledna probíhá takzvané Milostivé léto, kdy se dlužníci, kteří dluží státu, mohou zbavit svých dluhů. Doplatí jenom jistinu, tedy původní částku dluhu a nebudou jim počítány žádné další úroky z exekuce anebo další příslušenství toho dluhu. Já doporučuji lidem, kteří si buď nejsou jisti nebo ví, že dluží státu, aby se obrátili na občanskou poradnu v rámci Centra nové naděje na ulici Palackého a zkusili svůj dluh vyřešit."
Martina Damková, ředitelka Centra nové naděje F-M: "V rámci toho Milostivého léta jde o to, že každý klient, který má pocit, že by se ho to mohlo dotýkat nebo si není jistý, může přijít tady k nám, my ty jeho dluhy zjistíme a uděláme mu přehled toho, co patří do toho milostivého léta a poučíme ho, jak s tím dále pracovat."

Občanská poradna Centrum nové naděje poradí anonymně a zcela bezplatně. Objednat se můžete předem telefonicky nebo prostřednictvím internetových stránek poradny.

Martina Damková, ředitelka Centra nové naděje F-M: "To naše základní poradenství spočívá v tom, že s tím klientem mapujeme vůbec to, kde ty dluhy má, z čeho jsou a jak se s nimi dá dál pracovat. Protože to, že nějaký dluh je, ještě neznamená, že tak musí zůstat. Někteří klienti si zkouší vyřídit splátkový kalendář a někteří už v rámci svých exekucí pracují s tím, aby ty exekuce nějakým způsobem byly skončeny a těch možností je několik."

Podobné poradenství v této oblasti nabízí také Charita Frýdek-Místek. A to i na své pobočce ve Frýdlantu nad Ostravicí. Podrobnosti o samotné akci Milostivé léto najdete také na webu www.nedluzimstatu.cz.

Nahlásit chybu


K tématu

Milostivé léto se týká i dluhu za odpady, zastupitelé s prominutím penále souhlasí

25. září 2023 12:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zastupitelstvo města se na zářijové schůzi zabývalo také daňovým Milostivým létem, jedná se již o třetí projekt státu, který podává pomocnou ruku dlužníkům. Tenkrát se Milostivé léto týká právě také pohledávek v oblasti místních samospráv, a k tomu byl tudíž potřeba souhlas zastupitelstva.

Soud vyhlásil moratorium na majetek Vítkovických sléváren. Společnost dluží 713 milionů

3. listopadu 2023 12:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Krajský soud v Ostravě vyhlásil ve čtvrtek moratorium na majetek ostravské společnosti Vítkovické slévárny. Vyplývá to z usnesení zveřejněného v Insolvenčním rejstříku. Firma dluží svým věřitelům přes 713 milionů korun. Firma od počátku roku postupně propouští a v rámci reorganizace uzavírá divizi slévárny odlitků. Aktuálně má být ve firmě 168 zaměstnanců.


Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

Včera 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Včera 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Další lidé se zranili. Hasiči řešili stovky událostí

Včera 21:48, vydáno včera 9:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které se přehnaly přes Moravskoslezský kraj mají na svědomí i lidský život. Záchranáři pomáhali také dalším zraněným. Hasiči řešili do čtvrtečních 18:00 hodin 939 událostí. Zpustošená je i ostravská zoo, která se musela uzavřít.

Nový Jičín má nové ulice, jejich názvy odkazují i na zdejší historii vaření piva

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Včera 21:57, vydáno 19. června 2024 21:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Nemocnice v Havířově cvičně aktivovala traumaplán, po výbuchu plynu musela ošetřit přes 20 pacientů

19. června 2024 11:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Kraj každým rokem vybere jednu svou nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace

Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.

Zbavte se exekucí díky akci Milostivé léto, ve Frýdku-Místku pomůže nejen Centrum nové naděje
Vydáno 28. října 2021 14:08, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Dlužíte státu nějaké peníze a jste kvůli tomu v exekuci? Do 28. ledna můžete zkusit požádat o prominutí exekucí v rámci akce Milostivé léto. Ve Frýdku-Místku stačí přijít například do Centra nové naděje, kde se vám na dluhy podívají a zároveň pomůžou s žádostí o smazání vysokých exekučních poplatků.

Pokuty za jízdy načerno, nezaplacená elektřina, nájem v obecním bytě, pojištění, daně nebo neuhrazené poplatky vůči státu? Z toho často plynou exekuce.

Martina Damková, ředitelka Centra nové naděje F-M: "Nejčastěji co tady řešíme, jsou právě věci týkající se dluhů. Což znamená i exekucí a různých závazků, které z toho vyplývají. Nejčastější příčiny v našem městě a konkrétně v tom regionu vyplývají z nějakých půjček, takzvaných rychlých půjček, kdy ti lidé jednou půjčkou řeší druhou a je to takový začarovaný kruh."

Jen ve Frýdku-Místku bylo podle dostupných statistik za rok 2019 v exekuci 5 055 lidí. Aktuální číslo bude podle odborníků zřejmě mnohem vyšší. Teď mají lidé v exekuci jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Stát se rozhodl, že svým dlužníkům vyjde vstříc. To znamená teď na podzim od 28. října do 28. ledna probíhá takzvané Milostivé léto, kdy se dlužníci, kteří dluží státu, mohou zbavit svých dluhů. Doplatí jenom jistinu, tedy původní částku dluhu a nebudou jim počítány žádné další úroky z exekuce anebo další příslušenství toho dluhu. Já doporučuji lidem, kteří si buď nejsou jisti nebo ví, že dluží státu, aby se obrátili na občanskou poradnu v rámci Centra nové naděje na ulici Palackého a zkusili svůj dluh vyřešit."
Martina Damková, ředitelka Centra nové naděje F-M: "V rámci toho Milostivého léta jde o to, že každý klient, který má pocit, že by se ho to mohlo dotýkat nebo si není jistý, může přijít tady k nám, my ty jeho dluhy zjistíme a uděláme mu přehled toho, co patří do toho milostivého léta a poučíme ho, jak s tím dále pracovat."

Občanská poradna Centrum nové naděje poradí anonymně a zcela bezplatně. Objednat se můžete předem telefonicky nebo prostřednictvím internetových stránek poradny.

Martina Damková, ředitelka Centra nové naděje F-M: "To naše základní poradenství spočívá v tom, že s tím klientem mapujeme vůbec to, kde ty dluhy má, z čeho jsou a jak se s nimi dá dál pracovat. Protože to, že nějaký dluh je, ještě neznamená, že tak musí zůstat. Někteří klienti si zkouší vyřídit splátkový kalendář a někteří už v rámci svých exekucí pracují s tím, aby ty exekuce nějakým způsobem byly skončeny a těch možností je několik."

Podobné poradenství v této oblasti nabízí také Charita Frýdek-Místek. A to i na své pobočce ve Frýdlantu nad Ostravicí. Podrobnosti o samotné akci Milostivé léto najdete také na webu www.nedluzimstatu.cz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000028179/zbavte-se-exekuci-diky-akci-milostive-leto-ve-frydkumistku-pomuze-nejen-centrum-nove-nadeje