Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zbavte se exekucí díky akci Milostivé léto, ve Frýdku-Místku pomůže nejen Centrum nové naděje

Dlužíte státu nějaké peníze a jste kvůli tomu v exekuci? Do 28. ledna můžete zkusit požádat o prominutí exekucí v rámci akce Milostivé léto. Ve Frýdku-Místku stačí přijít například do Centra nové naděje, kde se vám na dluhy podívají a zároveň pomůžou s žádostí o smazání vysokých exekučních poplatků.

Pokuty za jízdy načerno, nezaplacená elektřina, nájem v obecním bytě, pojištění, daně nebo neuhrazené poplatky vůči státu? Z toho často plynou exekuce.

Martina Damková, ředitelka Centra nové naděje F-M: "Nejčastěji co tady řešíme, jsou právě věci týkající se dluhů. Což znamená i exekucí a různých závazků, které z toho vyplývají. Nejčastější příčiny v našem městě a konkrétně v tom regionu vyplývají z nějakých půjček, takzvaných rychlých půjček, kdy ti lidé jednou půjčkou řeší druhou a je to takový začarovaný kruh."

Jen ve Frýdku-Místku bylo podle dostupných statistik za rok 2019 v exekuci 5 055 lidí. Aktuální číslo bude podle odborníků zřejmě mnohem vyšší. Teď mají lidé v exekuci jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Stát se rozhodl, že svým dlužníkům vyjde vstříc. To znamená teď na podzim od 28. října do 28. ledna probíhá takzvané Milostivé léto, kdy se dlužníci, kteří dluží státu, mohou zbavit svých dluhů. Doplatí jenom jistinu, tedy původní částku dluhu a nebudou jim počítány žádné další úroky z exekuce anebo další příslušenství toho dluhu. Já doporučuji lidem, kteří si buď nejsou jisti nebo ví, že dluží státu, aby se obrátili na občanskou poradnu v rámci Centra nové naděje na ulici Palackého a zkusili svůj dluh vyřešit."
Martina Damková, ředitelka Centra nové naděje F-M: "V rámci toho Milostivého léta jde o to, že každý klient, který má pocit, že by se ho to mohlo dotýkat nebo si není jistý, může přijít tady k nám, my ty jeho dluhy zjistíme a uděláme mu přehled toho, co patří do toho milostivého léta a poučíme ho, jak s tím dále pracovat."

Občanská poradna Centrum nové naděje poradí anonymně a zcela bezplatně. Objednat se můžete předem telefonicky nebo prostřednictvím internetových stránek poradny.

Martina Damková, ředitelka Centra nové naděje F-M: "To naše základní poradenství spočívá v tom, že s tím klientem mapujeme vůbec to, kde ty dluhy má, z čeho jsou a jak se s nimi dá dál pracovat. Protože to, že nějaký dluh je, ještě neznamená, že tak musí zůstat. Někteří klienti si zkouší vyřídit splátkový kalendář a někteří už v rámci svých exekucí pracují s tím, aby ty exekuce nějakým způsobem byly skončeny a těch možností je několik."

Podobné poradenství v této oblasti nabízí také Charita Frýdek-Místek. A to i na své pobočce ve Frýdlantu nad Ostravicí. Podrobnosti o samotné akci Milostivé léto najdete také na webu www.nedluzimstatu.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy