Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střecha smuteční síně u centrálního hřbitova ve Frýdku-Místku prochází opravou

Do smuteční síně u centrálního hřbitova ve Frýdku-Místku zatékalo. Město proto přistoupilo k opravě celé střechy. Práce jsou rozplánovány na tři měsíce, protože v době smutečních obřadů se nepracuje. Rekonstrukce vyjde město na 2,1 milionu korun.

Střecha obřadní síně centrálního hřbitova prochází v těchto dnech rekonstrukcí. Stará střešní krytina se vyměňuje za novou z lakovaného hnědého plechu, který imituje střešní tašky.

Anketa: 1.) "Je dobře, že se to spravuje, asi je to potřebné, to je fakt. Musí to nějak reprezentovat, to je správně no." 2.) "Já myslím, že dobré, střecha nová, takže to je dobré." 3.) "Neříkám na to nic, jestli je to potřeba, tak je to udělané, no." 4.) "Ano, je to pěkné. A je to dobře, je to potřeba." 5.) "Tož dobré, ať tam neprší."

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "My jsme přistoupili k opravě té střešní krytiny smuteční síně. Bude to oprava střešní krytiny včetně oplechování, kdy nově bude mít podobu tašek. Realizuje to firma, která vzešla z veřejné zakázky. Ta cena se pohybuje pod dvěma miliony korun bez DPH."

Úpravy zahrnují také položení hydroizolace na plochou střechu spojovacího krčku.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Smyslem je samozřejmě zajistit důstojný průběh těch smutečních obřadů a zamezit tomu zatékání do smuteční obřadní síně, které už se tam začínalo projevovat a samozřejmě udržet celistvý stav nejenom té budovy, kde je smuteční obřadní síň, ale celého areálu hřbitova. Opravdu v řádném stavu, protože to je velmi podstatné místo pro život města a pro ty občany, kteří se loučí s pozůstalými a chodí je tam navštěvovat."

Oprava střechy začala v půlce září a potrvá do prosince. Na jedné budově už je hotová a nyní se pracuje na dalších dvou.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Je samozřejmě takové období, kdy každý se snaží dávat do pořádku střechy, takže jsme samozřejmě rádi, že jsme vybrali firmu, která se zatím jeví, co se týká těch prováděných prací velmi solidně."

Chod obřadní síně není během rekonstrukce nijak narušen. Jsou totiž vyčleněny dny na práci řemeslníků a také na průběh smutečních obřadů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy