Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do kroužků SVČ Klíč ve Frýdku-Místku se mohou děti hlásit během celého roku

Téměř devět desítek kroužků rozjelo v letošním školním roce Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku. Určeny jsou hlavně pro děti, ale na své si přijdou také dospělí. Zájemci o kroužky se navíc mohou hlásit v průběhu celého roku. Středisko je připraveno otvírat další kroužky průběžně podle zájmu.

Odpolední kroužky ve Středisku volného česku Klíč ve Frýdku-Místku už jsou v plném proudu. Největší zájem je tradičně o technické aktivity.

David Plánička, pedagog volného času SVČ Klíč FM: "Kroužky, které vedu já, tak hlavně Malí herní vývojáři, což je vývoj her pro děti. Takový jednoduchý program, ve kterém si můžou něco vytvořit. Pak mám programování, třeba Python, což je hodně rozšířený programovací jazyk. Máme legorobotiku třikrát do týdne. Jsou rozděleny po osmi dětech většinou. S tím, že doufáme, že se budeme účastnit First Lego Robot League, což je taková soutěž v tom. Potom co ještě máme, tak je třeba plastikový modelář tady u nás na budově. Vede to už dlouholetý lektor, který vede ty děti k tomu, aby si postavily nějaký svůj plastikový model vlastní. A ještě například máme programování Arduino, to jsou v podstatě základy elektrotechniky. Děti si tam postaví nějaké svoje obvody, rozblikají si tam LEDky, různě takto mohou pracovat s těmi obvody. Něco potom obdobného máme také na škole řemesel, kde jsou základy elektrotechniky."

Přesto je v řadě kroužků stále místo, takže děti se mohou v klidu hlásit.

Veronika Bortlová, pedagog volného času SVČ Klíč FM: "Za mě nabízíme taneční skupinu Dance4Fun, která je určena pro dívky a chlapce od tří let do patnácti let věku. V současné době máme v našich tanečních kroužcích okolo osmdesáti dětí. S tím, že nabízíme dvě úrovně tance. A to úroveň hobby, kde děti mají teda půlroční kroužek zakončený vystoupením pro rodiče. A potom závodní skupinu, kde děti mají celoroční kroužek zakončený soutěžemi. Takže budeme teď fandit a věřit, že s tím koronavirem to zvládneme a že pojedeme s dětmi na soutěže."

Aktuálně je v plánu téměř 9 desítek kroužků a kurzů pro děti, některé jsou i pro dospělé. Středisko nabízí také plno výtvarných, ale i sportovních aktivit.

Kamila Sikorová, pedagog volného času SVČ Klíč FM: "Klasické míčové hry, badmintony, sportování pro malé děti, takže malí sportovci, sportíci. Letošní novinka je potom třeba fyzio cvičení, které je pro starší děti a pro dospělé. Nabízíme také sportovní kroužky s prvky jógy a relaxace. Můžou se děti hlásit do všech kroužků. Jsme schopni vždycky ty kapacity, pokud je to možné, tak vždycky vyjdeme vstříc každému, kdo chce cvičit nebo si prostě jen u nás zahrát cokoliv, tak jsme ochotni vždycky to přizpůsobit a vyjít vstříc."
Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Zájem je docela velký, ale přece jenom ten pokles kvůli covidu je tam vidět. Oproti poslednímu předcovidovému roku je ten zájem mnohem menší. Teď pro nás ty dva roky znamenaly pouze vracení zápisného, takže to je nějaký trošku ekonomický problém a jinak v podstatě my tu činnost plánujeme na ty kroužky tak, jak se otvírají. Takže si s tím nějak musíme poradit. Teď čekáme, jak to bude probíhat s probíhající čtvrtou vlnou a jestli bude se zavírat nebo nebude se zavírat, zda budou nějaké restrikce ze strany vlády, nějaká nařízení karanténní, covidová, nevíme."

Mezi zajímavosti například patří nový kroužek Rozmarýnek, kde se učí pěstování rostlin, založení akvária a všeobecně o přírodě. Nebo také kroužek Malý záchranář. Veškerý přehled najdete na webu klicfm.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy