Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mobilní rozhlas už využívá ve Frýdku-Místku přes 1400 lidí

Do aplikace Mobilní rozhlas už se ve Frýdku-Místku zaregistrovalo přes 1400 lidí. Nejrychleji se tak dozví aktuální informace o dění ve městě. Ať už se to týká mimořádných nebo běžných událostí, či kulturních a sportovních akcí. Zároveň může každý posílat také různé podněty k řešení.

Chytrá mobilní aplikace pro komunikaci s občany Frýdku-Místku. To je Mobilní rozhlas. Každému, kdo se do něj zaregistruje, přinese ty nejdůležitější zprávy. Zároveň si může každý vybrat prioritní oblast informací, která ho zajímá.

Pavlína Kafková, herečka: "Jsem hrdou rodačkou z Frýdku-Místku. A také jsem velmi ráda, protože znám aplikaci Mobilní rozhlas a docela s ní pracuji v městech, kde se pohybuji, což je Praha, Ostrava a podobně. Ale jsem šťastná, že tuto aplikaci můžete objevit i vy Frýdečané, Místečané a díky této aplikaci se velmi rychle můžete dostat k informacím. K vám se může dostat jakákoliv informace, kterou potřebujete. Já tady teď budu kopat trošku za kulturu. Takže jsou tady fesťáky, jsou tady divadelní představení v Kině Vlast nebo v Národním domě a doporučuji aplikaci. Zvláště lidem, kteří sem přijíždějí. Pracují někde, přijíždějí, stejně jako já. Normálně bydlím v Praze anebo v Ostravě a jezdím do Frýdku a nikdy nevím, co se tady děje. Takže já si otevřu aplikaci, podívám se na kulturu a vidím, že ten večer někam prostě vyrazím."

Mobilní rozhlas využívá už přes 1600 obcí v celé České republice a dohromady už si získal přes půl milionu příznivců. Ve Frýdku-Místku začal fungovat přesně 24. srpna.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Za necelé dva měsíce, k dnešnímu dni, se nám do Mobilního rozhlasu přihlásilo téměř 1400 občanů. Vyřešili jsme přes 100 podnětů, které občané nahlásili. Většinou jde o nějaký nepořádek na zeleni, nefunkční městské osvětlení nebo třeba rozbitá silnice."

Lidé ve městě už díky aplikaci poslali také téměř 800 pochval a dohromady přečetli přes 27 tisíc zpráv.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "K Mobilnímu rozhlasu máme od občanů spoustu pozitivní zpětné vazby. Občané si chválí, že Mobilním rozhlasem dokážeme zasílat občanům pohotově důležité informace."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Ten nový systém navíc ještě umožní zpětnou vazbu pomocí různých anket, rozhodování o participativním rozpočtu, variantách řešení. Čili jsme schopni zase od občanů získávat informace, což je pro nás velmi důležité a chtěli bychom je vtáhnout, případně i ty, kteří byli trochu skeptičtí a říkali si, že nikdy občan nemůže nic ovlivnit, tak to je to, co chceme změnit a občan musí mít hlavní slovo."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Vzhledem k tomu, že už teď můžeme říct, že se nám Mobilní rozhlas osvědčil, tak já doporučuji občanům, aby se zaregistrovali, stáhli si mobilní aplikaci, se kterou poté mohou hlásit třeba podněty ze svého okolí. Nebo si mohou nastavit odběr novinek jenom emailem."

Registrace je jednoduchá přes web fm.mobilnirozhlas.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy