Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek bude vybírat nejchutnější svatomartinskou husu

Sedm restaurací se přihlásilo do soutěže o nejchutnější svatomartinskou husu. Postupně je obejde a následně ohodnotí odborná porota. Výsledky se pak vyhlásí 15. listopadu. Zkrátka nepřijdou ani hosté. Pokud vhodí účtenku z restaurace do soutěžní schránky, mohou získat hodnotné ceny.

Ke svátku svatého Martina neodmyslitelně patří první letošní víno, a hlavně dobré jídlo v podobě svatomartinské husy. Tu nejlepší teď budou hledat i ve Frýdku-Místku.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Loni, když jsme spolu s místními restauracemi uspořádali první akci s názvem Týden plný chutí, jsme se rozhodli pro další tematickou akci, tentokrát se zaměřením na svatomartinské hody. Díky těmto akcím se snažíme podporovat místní podnikatele, vzájemně spolupracovat, a hlavně přinášet návštěvníkům města a obyvatelům zážitkovou gastronomii."

Do loňského Týdne plného chutí se zapojilo třináct restaurací. Souboj o nejlepší svatomartinskou husu svede letos kvůli nelehké covidové době sotva polovina. O to větší drama to ale bude až do samotného konce.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Do naší výzvy se zapojilo celkem 7 restaurací, které se utkají také v soutěži o nejchutnější svatomartinskou husu. O té rozhodne odborná porota, ve které zasednou zástupci místní střední školy gastronomie a také náměstek statutárního města Frýdku-Místku Jakub Míček. Hodnotit budou chuť, vzhled a vhodnost přílohy. Nejchutnější svatomartinskou husu, která získá nejvíce bodů, pak vyhlásíme v pondělí 15. listopadu."

Jedna restaurace už svatomartinské menu nabízí. Druhá se zapojí od 6. listopadu a zbylé pak 10. a 11. listopadu. Jejich seznam najdete na webu Turistického informačního centra nebo na facebookové události Svatomartinské hody ve Frýdku-Místku.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Ochutnat soutěžní husy mohou také návštěvníci do 14. listopadu ve vybraných restauracích. Zároveň mohou svou účtenku spolu se svým kontaktem vhodit do soutěžní schránky. Ze všech účtenek poté vylosujeme sedm gurmánů, kteří obdrží poukázky na další gastronomické zážitky."

Soutěžní schránky najdete v každé ze zúčastněných restaurací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy