Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve Frýdku-Místku získala akreditaci na léčbu endometriózy a otevřela Centrum porodní asistence

Nemocnice ve Frýdku-Místku má první Centrum porodní asistence. To zajistí opět kvalitnější péči a přístup k rodičkám. Gynekologicko-porodní oddělení se navíc může pochlubit ještě další novinkou. Jako první v Moravskoslezském kraji získalo evropskou akreditaci pro léčbu endometriózy.

Gynekologicko-porodní oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku se v poslední době snaží držet krok s moderními trendy. Aktuálně se jim po dlouhé době podařilo získat evropskou akreditaci společnosti EuroEndoCer pro léčbu endometriózy.

Martin Němec, primář gynekologicko-porodnického oddělení NemFM: "S hrdostí můžeme říct, že jsme třetí centrum v republice, které tuto akreditaci obdrželo. A zároveň jsme první centrum v Moravskoslezském kraji, které tuto akreditaci dostalo. Je to obrovský benefit pro pacienty, protože pacientky mají garantován vysoký standard péče, protože součástí té akreditace je určitá spolupráce s ostatními kolegy. Jednak klasickými lékaři, jednak s kolegy, kteří se zabývají trošku alternativnější medicínou. I spolupráce s psychology a psychiatry, takže dalo by se říct, že pacienty u nás mají zajištěnou komplexní léčbu endometriózy, ať operačně nebo neoperačně."

Endometrióza je v populaci velice časté onemocnění. Trpí jím zhruba 10 procent žen ve fertilním věku. 

Martin Němec, primář gynekologicko-porodnického oddělení NemFM: "Je to onemocnění, které omezuje ženu svými bolestmi, jednak v pracovním, osobním i partnerském životě. Spousta žen s endometriózou má problém s otěhotněním. Takže o tuto akreditaci jsme zažádali s cílem, abychom těmto ženám pomohli. Abychom jim zabezpečili rychlejší přístup k léčbě a lepší léčebné výsledky. Jednak ulevit od bolesti a jednak s otěhotněním."

Gynekologicko-porodnické oddělení navíc tento rok zavedlo řadu novinek. Spustilo například první Centrum porodní asistence.

Lucie Černá, porodní asistentka: "Cílem Centra porodní asistence je zkvalitnit přístup k rodičkám, protože my už delší dobu se snažíme respektovat jejich přání. Díky tomu jsme zjistili, že ty naše klienty touží po tom prožít porod v co nejmenším počtu lidí. A touží porod prožít jenom s tou porodní asistentkou. Takže cílem je zajistit té ženě a umožnit prožít fyziologický porod, ale zároveň i v bezpečí té naší porodnice."
Martin Němec, primář gynekologicko-porodnického oddělení NemFM: "Jednak jsme zahájili zevní obraty konců pánevních. Takže klientky, které jsou těhotné a čekají miminko, které naléhá zadečkem, u nás mohou absolvovat zevní obrat. Tím pádem je tam větší pravděpodobnost, že se nám podaří miminko dostat na polohu hlavičkou a může rodit bezpečně i spontánně."
Lucie Černá, porodní asistentka: "Částečně se nám zvýšila kompetence, protože už v době studia jsme získaly kompetence, které jsme v praxi zatím nemohly rozvíjet. Ale díky Centru porodní asistence můžeme navíc například hodnotit kardiotokograf nebo případně ošetřovat porodní poranění."
Martin Němec, primář gynekologicko-porodnického oddělení NemFM: "A současně jsme velice výrazně zkvalitnili stravu na oddělení, takže maminky po porodech mají více bílkovin, aby mohly mít lepší zahájení kojení a tím pádem, aby ta laktace probíhala tak, jak má."

Veškeré novinky najdete také na facebookovém a instragramovém profilu Porodnice Frýdek-Místek.

Lucie Černá, porodní asistentka: "A co se týče další péče, tak od letošního roku, od prázdnin, máme porodnickou vanu, do které můžeme odvádět porody. Vana je komfortní i v tom, že má světelné osvětlení, udržuje stálou teplotu vody a taky máme i soukromou porodní asistentku, která pracuje v naší porodnici a díky tomu ji ženy mohou oslovit už v době těhotenství a ona je provází i v době porodu. Případně, pokud mají zájem, i v období šestinedělí s ní mohou být ještě v kontaktu a konzultovat případně nějaké nejasnosti kolem ošetřování novorozence a dále. Pořádáme předporodní kurzy, které jsme ani nepřerušili v době lockdownu. Prováděli jsme je v online verzi a nadále v tom pokračujeme. Máme i interaktivní prohlídku na našich stránkách. Ženy, které se nechtějí zúčastnit kurzů, tak mohou navštívit naše stránky nemocnice, kde si to pustí v online verzi. Naše porodnice provádí ještě individuální konzultace. Žena se objedná, může s partnerem přijít, soukromá hodina s porodní asistentkou je o tom, že probírají porodní plán a průběh porodu, jaký si přejí zažít, prožít."

Porodnice také nabízí individuální konzultace, kdy porodní asistentka probere s rodičkou a jejím partnerem porodní plán, průběh porodu a další záležitosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 21 721 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, kontaktní osoba Ráková Marcela, 596 223 724 (8:00-16:00 hod.),prace@cleancat.cz
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 do 100 Kč/hod.

Detail

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 28 000 Kč/měsíc

Detail