Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mistři Evropy i vicemistři republiky, mladí baseballisté BK Klasik Frýdek-Místek mají za sebou úspěšnou sezónu

Tři hráči získali s českou reprezentací první místo na mistrovství Evropy. Celý klub mladých pak vybojoval druhé místo na mistrovství České republiky. Mladí baseballisté BK Klasik Frýdek-Místek mají za sebou výbornou sezónu. Jejich úspěchy ocenilo také vedení města.

Zlaté medaile z Mistrovství Evropy v baseballu do 15 let. To byly ty nejcennější trofeje, se kterými se přišli právoplatně pochlubit mladí hráči BK Klasik Frýdek-Místek vedení města. Primátor a jeho dva náměstci přijali dvojici hráčů, trenéra a prezidenta klubu. Úspěchů nasbírali hráči mnohem víc.

Jan Kozel, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Tuto sezónu jsem měl kategorii reprezentace, kdy jsem se dostal do reprezentace U15. A první velký turnaj letošní sezóny bylo mistrovství Evropy, kde jsme skončili první jako Česká republika. A potom jsme za klub Frýdek-Místek na Mistrovství České republiky do 15 let skončili druzí v Praze."
Adrián Mück, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Letošní rok byl hodně pestrý. Jak turnaj na Mistrovství Evropy, tak Mistrovství České republiky, kde jsme se umístili na druhém místě. Na Evropě jsme skončili první, takže letošní rok byl úspěšný."

Reprezentační medaile přivezli do Frýdku-Místku tři hráči. Jan Kozel byl na mistrovství Evropy dokonce vyhlášen nejlepším nadhazovačem turnaje. Vedení klubu poděkovalo městu za podporu a také za před čtyřmi lety vybudované hřiště, které začalo přinášet úspěchy.

Ondřej Gongol, prezident BK Klasik Frýdek-Místek: "Pořád se v něm cítíme jako v novém. Koronavirus nám trochu ubral na síle. Trošku to poznamenalo základnu. Nicméně jsme se přes to dostali a dorostla nám ta generace, která už nese plody toho krásného areálu a jsme schopni dosáhnout největších úspěchů v historii klubu na mládežnické úrovni. To znamená vicemistři republiky v kategorii do 15 let. Plus vychovali jsme 3 reprezentanty v patnáctiletých, kteří vyhráli s reprezentačním týmem republiky mistrovství Evropy. Takže za nás nejlepší rok v té mládežnické kategorii, který jsme měli."
Jan Kozel, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Příští sezónu asi budu hrát za kategorii U18 a za muže a kdyžtak v kategorii do 18 let je další reprezentace. Takže můžu opět reprezentovat Českou republiku."
Adrián Mück, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Dál mě čeká trénování v klubu. Příští rok možná zkouška na reprezentaci do 18 let. Jinak zápasy 18 a mužů."

Klub představil městu také určitý náhled plánů do budoucna. Hřiště má podle něj obrovský potenciál, mohly se zde například pořádat i velké turnaje.

Ondřej Gongol, prezident BK Klasik Frýdek-Místek: "Vize máme, chceme samozřejmě využívat dál potenciál toho areálu a přilákat pro baseball další nadšence a posouvat tu laťku výš. Aby kluci vozili medaile z republiky pravidelně a abychom šlapali těm nejlepším týmům na paty a aby hlavně ty naše kluky, kteří se pro baseball nadchnou, aby je to bavilo. A aby si z toho odnesli i do normálního života."
Adrián Mück, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Všestranné zaměření tam je, takže mi dává jak koordinaci, tak rychlost, obezřetnost."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Mě jako primátora samozřejmě těší každý úspěch mladého sportovce. Našim hlavním mottem je podpora mládežnického sportu. Čili výchova a podpora mladých lidí, aby našli cestu ke sportu. A pak když uspějí v těch profesionálních soutěžích, je to jenom plus, ke kterému my jako město chceme přispívat. Obecně jsem rád, že jsme se mohli potkat. Škoda, vzhledem k situaci, že jsme se nesešli v tom širším počtu se všemi hráči. Nicméně jsem rád, že jsme se potkali a obecně chci říct, že podpora toho mládežnického sportu pro nás zůstává stále prioritou. A pokud bude schválen rozpočet tak, jak je předložen, tak těch peněz, které půjdou do podpory zejména toho mládežnického sportu, bude ještě o něco malinko více, než bylo v loňském roce."

Finanční podpora by pak šla plošně do všech sportů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy