Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek nabídl nemocnici prostory Centra aktivních seniorů ke zřízení očkovacího místa

Ve Frýdku-Místku pokračují jednání o vzniku dalšího očkovacího místa. Dočasně má být v Centru aktivních seniorů v Místku. To během očkování nijak neomezí svůj provoz a dál v něm budou probíhat i aktivity pro seniory a pro další charitativní skupiny.

Služba a pomoc nejstarším obyvatelům Frýdku-Místku. To je cíl vedení města, které hledá způsob, jak pomoci urychlit průběh očkování.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Poslední jednání krizového štábu řešilo zejména požadavek nemocnice a zároveň prosbu seniorů, kteří se často dostávají do situace, která pro ně není moc komfortní, co se týče registrace a přístupu do očkovacího místa v nemocnici."

Na krizovém štábu se po debatě se všemi složkami dohodlo, že město může nabídnout prostory pro další očkovací místo. Tím by bylo Centrum aktivních seniorů.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Měla by to být zejména služba pro naše seniory, kteří se tady určitě cítí jako doma. A mají to blízko MHD, mají to blízko do zdravotnických zařízení a v žádném případě by to neměla být činnost, která by omezila činnost toho centra."
Dalibor Kališ, ředitel Centra aktivních seniorů: "Napřed byly informační šumy a tak. Proto jsme se sešli včera na vedení města, které bylo rozšířené o krizový štáb. A projednali jsme, samozřejmě jsme vstřícní tomu."

V centru jsou schopni všechny aktivity, které zde probíhají, uzpůsobit tak, aby se zde mohlo i v klidu očkovat.

Dalibor Kališ, ředitel Centra aktivních seniorů: "Prohlédli jsme si všechny ty prostory s odborníky, kteří o tom rozhodují a opravdu jsme vybrali prostory v prvním patře. Kde jsou učebny, takže jedna může fungovat jako čekárna, druhá bude jako to očkovací středisko. A jsou tam veškeré technické podmínky, tak to bylo prověřeno."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Čili vedle sebe paralelně poběží klasické kurzy, přednášky, aktivity, výstavy, na které jsou senioři zvyklí. A zároveň mohou využít této služby, pokud se podaří získat praktiky a v součinnosti s nemocnicí se podaří zřídit toto nové očkovací místo, tak aby ho mohli využívat a mohli by třetí dávku, případně někdo i pokud není očkován, by mohl toto místo využít."

Očkování by v Centru aktivních seniorů probíhalo po omezenou dobu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyGlobal Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 150 Kč/hod.

Detail

Fachstav, s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek a okolí, KONTAKTNÍ OSOBA Mgr. Michna Lukáš, tel. 603 246 661, e-mail: info-fachstav@seznam.cz
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Petr Kovalský - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 100 do 150 Kč/hod.

Detail