Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podpořte opravu stodoly ve Faunaparku i Charitu Frýdek-Místek, sbírka Daruj F-M pomalu končí

Už jen do 20. prosince mohou lidé přispívat na další dva projekty ve sbírce Daruj F-M. Charita Frýdek-Místek se uchází o příspěvek na nákup auta pro Mobilní hospicovou službu a Faunapark zase vybírá každou korunu na kompletní opravu staré stodoly, která slouží k pořádání různých akcí.

Stará stodola ve Faunaparku byla původně určena k demolici. Desítky dobrovolníků ji ale přebudovaly v multifunkční sál, ve kterém už proběhly stovky setkání a přednášek. Díky různým sbírkám a finančním podporám se také postupně opravuje.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Faunapark v roce 2020 uspořádal více než 30 akcí při veřejnost. Účast byla okolo tří tisíc osob. Naučné programy navštívilo na 900 dětí. Stodolu využívá široká veřejnost, školy, spolky a kluby věnující se vzdělávacím a volnočasovým aktivitám dětí a mládeže."

To nejdůležitější – střecha, do které zatékalo, už je hotová. Kompletní oprava budovy byla vyčíslena na zrhuba 800 tisíc korun. Vše se dělá postupně.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Ono to možná vypadá trochu směšně, že jsme napřed vybudovali jeviště a hlediště. Ale my jsme v žádném případě neměli ty finance na opravdu té střechy. Hodně nám pomohl nadační fond pivovaru. A jsem mile rád, že nám pomáhá dlouhodobě Magistrát města Frýdku-Místku. A že to Daruj F-M pro nás magistrát udělal. Je to krásný počin a děkujeme."

Spolek vyhlásil sbírku na 50 tisíc korun, stejnou částku může dostat podle pravidel programu od města.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "V první řadě budeme muset doplatit část faktury za opravu střechy a rádi bychom ještě zajistili takové ty koše, které jsou proti padání listí. Stodola určitě bude potřebovat hromosvod, chceme vyměnit přední vstup za krásné dřevěné vrata a pokud vyjdou peníze, tak bychom rádi dali stodole novou omítku zvenku. Vnitřek zůstane zachován tak jak je, to znamená krásné staré cihly."

Druhý projekt ve sbírce Daruj F-M vybírá na pořízení auta pro ošetřovatelky a lékaře Mobilního hospice Charity Frýdek-Místek, kteří navštěvují domácnosti lidí v terminálním stádiu nemoci.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Ta podpora je pro nás důležitá ze dvou rovin. Jedna z nich je samozřejmě ta finanční a materiální, která s tím souvisí. To znamená nové auto. A druhá je to, že to bereme, že se jedná tak trošku o osvětu. Protože je to oblast, o které je dobré, když se mluví. Když lidé ví o tom, že tady tato možnost je. A i z těch statistik vyplývá, že stále více lidí chce ten život dožít ve svém přirozeném prostředí a jsme rádi, že jim to můžeme umožnit."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Auta využijí sestry, psycholog, sociální pracovník i duchovní pro práci v terénu, v domácnostech, kde se rodiny starají o své příbuzné. Charita tam poskytuje domácí péči a potřebnou psychologickou i duchovní pomoc."

Charita vyhlásila sbírku na 200 tisíc korun. Město pak podle pravidel vybranou částku zdvojnásobí. Přispějte tedy ještě, podobně jako v předchozích sbírkách.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Program DARUJ F-M má letos za sebou úspěšnou sbírku na opravu věže kostela sv. Martina ve Skalici. Peníze na rekonstrukci významné renesanční památky věnovali převážně místní obyvatelé a firmy, celkem přispěli více než 300 tisíc korun. Město Frýdek-Místek podle pravidel programu přidalo 200 tisíc korun."

Sbírka Daruj F-M na auto pro Charitu a na opravu stodoly ve Faunaparku končí 20. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy