Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve Frýdku-Místku jedná o rozšíření očkovacího místa na Polikliniku

Očkovací místo v Centru aktivních seniorů nakonec nebude. Nemocnice Frýdek-Místek ale hledá další prostory, kam by se dalo očkování rozšířit. Ve hře je například spolupráce s Poliklinikou. Denně se totiž v nemocnici očkuje přes 500 lidí a vzhledem ke třetím dávkám se očekává opět větší zájem.

Očkovací centrum Nemocnice ve Frýdku-Místku už očkuje na plné obrátky. Denně se tady teď očkuje na 550 až 600 lidí, což je maximální možná kapacita.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Vzhledem k tomu, že se připravuje očkování 50+ od příštího týdne. To znamená, budou další klienti, kteří budou chtít třetí dávku a budou se očkovat potom stále mladší a mladší ročníky. Tak jsme zvažovali ještě možnost rozšíření očkovacího centra pro větší počet klientů."

Velkokapacitní očkovací centrum, které fungovalo v Národním domě zvládlo denně naočkovat v rekordech až 1500 lidí. To už teď ale slouží opět kulturním akcím. Proto se hledala alternativa.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Město Frýdek-Místek nabídlo možnost zřídit očkovací centrum v Centru aktivních seniorů, které by běželo paralelně s činností tohoto centra. Chtěli jsme vyjít vstříc našim seniorům a jejich požadavkům. Nicméně v tento okamžik narážíme společně s nemocnicí na personální nedostatek."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Mohli bychom tam očkovat pouze několik málo dní v týdnu, a ještě asi ne pravidelně, takže my v těchto prostorech nebudeme budovat další očkovací pozice. A v současné době jednáme s poliklinikou ve Frýdku-Místku, kde bychom možná, pokud se dohodneme, mohli od nového roku zřídit 3 až 4 očkovací pozice pro neregistrované klienty, takže by to pro ně mohlo být výhodné. To, proč to jednáme s poliklinikou je taky v tom, že každou ruku, která je k dispozici, tak potřebujeme, aby pracovala u lůžka, tak nechceme tříštit síly a zdravotníky a lékaře posílat na další očkovací místa, takže výhoda polikliniky je v tom, že tam jsou lékaři, kteří by nám s tímto mohli pomoct."

Na covidových jednotkách aktuálně leží přes 8 desítek lidí. Jednotka intenzivní péče je ale stále na hraně kapacity.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Pokud ta čísla budou tak klesat, jako klesají dnes a ta situace bude podobná, tak bychom před Vánocemi klidně mohli uzavřít i tu nejmenší čtvrtou covidovou stanici a jet přes svátky pouze na 3 akutní covidové stanice. Samozřejmě pacienti akutní do nemocnice chodí i necovidoví. Ten stav je zatím pořád vážný nejenom u nás v nemocnici, ale i v jiných nemocnicích v kraji na intenzivních lůžcích."

Počty nakažených komplikují také situaci ve školách.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Město Frýdek-Místek se snaží udržet v chodu všechny své školy. Pouze na 2. Základní škole situace dospěla už do okamžiku, že velká část pedagogického sboru se dostala do karantény a ředitelství školy rozhodlo o týdenním uzavření této konkrétní jedné školy."

Velkým problém je, že jakmile je někdo v rodině pozitivní, nejbližší příbuzní musí do karantény. To v případě dětí způsobuje také velkou školní absenci.

Nahlásit chybu


K tématu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail