Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podpora školství, sportu, kultury i sociální oblasti a další rozvoj města. Primátor Frýdku-Místku zhodnotil rok 2021

Moderní školství, podpora mládežnického sportu, kultury, sociální oblasti a další rozvoj města. To jsou vize primátora Frýdku-Místku Petra Korče pro rok 2021. Ten zhodnotil také dosavadní výsledky týmové práce současného vedení města.

Letošní rok byl pro Frýdek-Místek zásadním rokem změny. Vedení města v novém složení funguje 9 měsíců a pomalu se začínají rýsovat první výsledky.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Zásadní věc je, že se nám v roce 2021 podařilo udržet zadlužení města, ještě ho o trochu snížit. To je myslím dobrý signál změny trendu. I když do budoucna to určitě bude velmi těžký úkol a město si bude muset na strategické investice půjčit. Druhou zásadní věcí je, že se nám podařilo velkou většinou schválit rozpočet, který je proinvestiční a který zejména myslí na všechny podpůrné programy. Podařilo se nám zachovat podporu v kultuře, navýšit podporu ve sportu, zejména v tom mládežnickém, zachovat a rozšířit všechny sociální programy. Zároveň město investuje doslova stamiliony do údržby komunikací, chodníků, zeleně, osvětleních a dalších věcí. Taková věc, která je i symbolická, je aktuální rozhodnutí o budoucnosti hotelu Centrum, který je jistým symbolem města a nečeká ho takový osud, jako potkal víceúčelovou sportovní halu. Nepůjde k zemi a město prostřednictvím své městské společnosti v něm zbuduje byty a ubytování a zároveň v něm vznikne sídlo městské společnosti a technické zázemí, které může okolí hotelu, ve kterém zcela jistě v budoucnu vzniknou nové byty a nová čtvrť, zásobovat teplem. Všechny tyto věci, které doufám, že pomalinku občané vidí, jsou pro mě důkazem toho, že Frýdek-Místek může hledět optimisticky do budoucnosti, může myslet na velké projekty. Jedním z nich bude zcela jistě i okamžik, kdy dojde k dobudování obchvatu města, což pevně věřím bude z velké části v příštím roce a před městem se otevře obrovská šance vrátit centrum města občanům."

Město se chce zaměřit také na vzdělávání a sport, hlavně u dětí.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Chceme obecně všem školám dát stejné podmínky. Jak technické, co se týče zázemí od tělocvičen, šaten, až po vybavení technické. A v návrhu v rozpočtu na příští rok máme vyčleněné dostatečné rezervy k rozjetí evropských projektů, které by měly do škol dostat 3D technologie a další novinky. Oblastí, kterou mám v gesci a kterou podporujeme ještě v širším rozsahu, než tomu bylo loni je mládežnický sport. A mezi ty velké sporty, které tady jsou ve městě tradiční je určitě fotbal, hokej a u hokeje bych se krátce zastavil. Bude prodlouženo memorandum o spolupráci v hokeji, mimo tu klasickou podporu mládežnického sportu. Protože asi všichni chceme, aby se ve městě rodili další hokejisté typu Ondřeje Paláta, který letos do města přivezl Stanleyův pohár a měl jsem tu čest mu předat klíč od města a uvítat ho zpět z Ameriky. A kdykoliv bude chtít, aby se tady mohl vrátit a ukázat cestu novým mladým sportovcům. Věřím, že nás společně ve Frýdku-Místku čekají lepší časy a chtěl bych vám popřát klidné Vánoce, mnoho osobního štěstí v rodinném i osobním životě, hodně zdraví a hodně energie do nového roku."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy