Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prskavka zapálila vánoční stromeček v bytě ve Frýdku-Místku, dva lidé se popálili

Na Štědrý večer zasahovali hasiči u požáru vánočního stromku v bytě ve Frýdku-Místku. Hořet začalo od prskavky a dva lidé se přitom bohužel popálili. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.

Požár vánočního stromečku byl na tísňovou linku ohlášen necelých patnáct minut po půl šesté. Hořelo v bytě ve 14. patře v Janáčkově ulici.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči průzkumem zjistili mírné zakouření, požár se však podařilo ještě před jejich příjezdem zlikvidovat obyvatelům bytu. Dva lidé se při tom však zranili, utrpěli popáleniny."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V bytě se od prskavky vzňal vánoční stromeček, který následně šestačtyřicetiletá žena přenášela do vany v koupelně, aby jej uhasila. Přivodila si přitom popáleniny II. stupně v oblasti obličeje, hrudníku a horních končetin, v celkovém rozsahu okolo 20% tělního povrchu. Při hašení stromečku v koupelně byl pak popálen také jednačtyřicetiletý muž. Pacientka byla po ošetření zasažených ploch a zajištění léky tlumícími bolest, přepravena do ostravského popáleninového centra, druhý zraněný pak s lehčími popáleninami do frýdecko-místecké nemocnice."

Zasahující jednotka provedla preventivní kontrolu okolních bytů, požár se však nerozšířil.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Příčinou vzniku byla stanovena použitá prskavka, materiální škody vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 30 tisíc korun."

Na místě zasahovaly dvě cisternové automobilové stříkačky ze stanice Frýdek-Místek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy