Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úspěch sdílených kol i projektu Daruj FM, Frýdku-Místku se loni dařilo i v získávání dotací

Frýdek-Místek má za sebou rok výrazných změn. Bylo úspěšné v získávání dotací na různé projekty. Lidé si oblíbili sdílená kola a ve velkém podpořili sbírku Daruj FM. S napětím se očekává i brzké otevření alespoň první části obchvatu. Nejen to zhodnotil náměstek Jakub Míček.

Rok 2021 byl ve Frýdku-Místku nejen symbolem změny, ale také řady nových i tradičních projektů.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Rozhodně to byl rok výrazných změn. Nejvíce jsme bojovali asi s obchvatem, kde jsme se snažili co nejvíce jednat se zhotovitelem a ŘSD o tom, aby byl dokončen do konce roku. Jak víme dnes, tak počasí nám nedovolilo a ani ten technologický postup. O to více se na něj samozřejmě těšíme. Dále jsme byli úspěšní při získávání dotací. Ta nejvýznamnější byla asi 35 milionů na revitalizaci budovy pro městskou policii na ulici Těšínská."

Velký úspěch zaznamenala také sdílená kola. Lidé trhli v roce 2021 rekord ve výpůjčkách. Bylo jich téměř 74 tisíc a letos se očekává další nárůst.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Ten trend je stále rostoucí, pokud tam nejsou nějaké výkyvy samozřejmě. Co se týče epidemiologických opatření a tak dále. Takže i na to se připravujeme. Tak, abychom měli dostatek prostředků na to, abychom mohli tu sdílenou dopravu cyklistickou dotovat. Protože my dotujeme každou jízdu. Dále byl úspěšný i projekt Daruj FM, kdy se podařilo vybrat na stodolu ve Faunaparku přes 100 tisíc korun, i s příspěvkem města a na auto pro mobilní hospic, který provozuje charita se podařilo vybrat i s příspěvkem města přes 140 tisíc, takže i tyto projekty byly podpořeny a teď čekáme na projekty další, na další rok. Až se přijde někdo s radostí zapojit. Takže i takto, pokud má někdo takový projekt, takže ho určitě uvítáme a rada města může rozhodnout, zda ho zapojí do projektu Daruj FM nebo ne, takže určitě na ně čekáme. Peníze v rozpočtu jsou alokovány. Pokud by se samozřejmě nevyužily, tak se použijí na jiné investiční akce. Poté jsme ještě spustili pilotní projekt Podnikej FM a spustili jsme Akademii pro obchodníky, která právě teď probíhá, měla by končit v lednu. Zatím se podařilo udělat moc krásnou výlohu, je to na frýdeckém náměstí Zámecká cukrárna. Takže se všichni mohou přijít podívat."

V roce 2022 by se chtělo město dále zaměřit jak na strategické dokumenty, tak na územní plán.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Který bychom chtěli zhodnotit z mnoha úhlů pohledu. Protože v roce 2009, kdy byl budován, tak se počítalo s velkým boomem stavění, kvůli velké investici automobilky Hyundai. Nicméně ta vize se nenaplnila. Takže je na místě jistá revize, kdy bychom se podívali, jak dále město rozvíjet strategičtěji."

Jednou z možností by mohlo být například rozšíření výstavby dalších domů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy